لیلا عرفانیان، رئیس اداره بهزیستی تربت جام در گفتگو با خبرنگار صبح توس با اشاره به اینکه 95 درصد متکدیان نیازمند نیستند، گفت: متکدیان تربت جام دارای خانواده و سرپرست هستند که با تکدی‌گری کسب در آمد می‌کنند.

 

وی با اشاره به جولان متکدیان در سطح شهر، افزود: در سال گذشته در دو مرحله با هماهنگی دیگر نهادهای مربوطه تعداد 50 نفر از متکدیان جمع آوری و ساماندهی شدند.

 

رئیس اداره بهزیستی تربت جام ادامه داد: برابر مصوبه شورای عالی انقلاب در سال 88، در شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت شهرداری موظف به احداث گرم خانه است که این موضوع در شهرستان محقق نشده است.

 

وی کرد: برابر قانون، وظیفه بهزیستی در قبال متکدیان ساماندهی آنان است و باید دستگاه انتظامی و قضایی نسبت به جمع آوری آنان اقدام کند تا با ورود این نهاد و دیگر نهادهای حمایتی ساماندهی مناسب انجام شود.

 

رئیس اداره بهزیستی تربت جام با اشاره به این مطلب که جمع آوری متکدیان وظیفه بهزیستی نیست، خاطر نشان کرد: متکدیان سطح شهر دارای پرونده در بهزیستی هستند و متعهدشده‌اند که به قانون عمل و دیگر تکدی گری نکنند؛ اما شاهد حضور مجدد آنان در معابر هستیم که این بازگشت جرم است.

 

عرفانیان با اشاره به سازماندهی پنهانی متدکیان، تاکید کرد: متکدیان هر روز صبح در یک مکان مشخص توسط افرادی پیاده و شبانگاه جمع آوری می‌شوند که لازم است دستگاه‌های امنیتی ورود پیدا کنند تا این معضل اجتماعی به صورت ریشه‌ای حل شود.

 

رئیس اداره بهزیستی تربت جام بیان داشت: چنانچه این گروه‌ها شناسایی نشوند و برخورد قانونی صورت نگیرد شاهد افزایش چهره‌ها جدیدی در شهر خواهیم بود که جایگزین افراد جمع آوری شده می‌شوند.

انتهای پیام/

 

وی اعلام کرد: در حال حاضر بیش از 70 متکدی در سطح شهر حضور دارند که چهره شهر را نامناسب کرده است.