به گزارش  خبرنگار  صبح توس؛ حجت الاسلام حمیدرضا ارژنگ امروز در هشتمین یادواره سردار رشید اسلام شهید عبدالحسین برونسی، شهدای کارگری استان خراسان رضوی و شهرستان سرخس که در مسجد امام رضا علیه السلام این شهرستان برگزار شد، از لزوم استفاده از پتانسیل و استعداد ناب جوانان کشور گفت و اضافه کرد: حضور پرشکوه و با صلابت مردم در انتخابات ریاست جمهوری و انتخاب فرد اصلح، موجبات توسعه کسب و کار و پیشرفت کشور را فراهم می‌کند.

 

حجت الاسلام علیرضا ارژنگ افزود: باید به کسی رای بدهیم که با بصیرت بوده و اولویت‌ها و ظرفیت‌های داخلی را بشناسد و ولایت شعارش نباشد.

 

در ادامه حمید کلانتری، معاون وزیر شهدا را روزی خوار درگاه الهی و نگه دارنده و حافظ انقلاب و ارزش‌ها دانست و شهیدان برونسی و بابانظر را اسوه‌های برتر برای نسل امروز خواند.

 

وی با بیان اینکه در سال جدید نقش کار و کارگری در رونق کشور بسیار با اهمیت است، تولید و اشتغال و توجه به صنعت و کشاورزی را رمز استقلال کشور دانست و اظهار کرد: وظیفه داریم اشتغال را به روستا ببریم و از روستاها اشتغال را شروع کنیم و دولت هم در این راستا باید حرکت کند.

 

کلانتری بیان کرد: در دوران انقلاب نشدن‌ها را به شدن تبدیل کردیم و جنگ تحمیلی نمونه بارز خواستن بود.

 

وی به مسئله انتخابات اشاره و خاطرنشان کرد: حضور حداکثری مردم در انتخابات موجب افزایش امنیت و پیشرفت کشور می‌شود.

 

معاون وزیر کار بیان داشت: مشارکت مردمی یکی از سرمایه‌های اجتماعی است و با حضور پرشور مردم، دولتی که سر کار خواهد آمد، قوی‌تر و مصمم‌تر می ‌واند وظایف و کار خود را انجام دهد.

 

در ادامه مراسم فاطمه برونسی، دختر سردار شهید عبدالحسین برونسی به بیان ویژگی‌های پدر اشاره کرد و گفت: التزام به لقمه حلال از خصوصیت بارز شهید بود.

 

وی ضمن اشاره به این مطلب که تمام حرف پدرم این بود که اطاعت از ولایت اطاعت از خداوند است، گفت: پدرم بصیرت همان اطاعت از امام می‌دانست.

 

رئیس سازمان بسیج کارگری کشور نیز در ادامه، حضور در مجلس و محفل شهدا را توفیق خدا و نشانه لیاقت دانست و در خصوص شهید علی رضائیان، گفت: وی  ۲۹ بار به دلیل داشتن روحیه انقلابی تحت تعقیب ساواک قرار گرفت و محل سکونت خود را تغییر داد.

 

محمد ابراهیم کریمی خاطرنشان کرد: ۱۴ هزار شهید کارگری کشور و ۲۰۰ شهید کارگری استان خراسان رضوی نشان می‌دهد که کارگران ما نه تنها در عرصه تولید فعال بودند که وظیفه خود دانستند، اسلحه به دست بگیرند و از کشور دفاع کنند.

 

در پایان این مراسم از خانواده شهدای کارگری استان و سرخس، همسران شهید برونسی و بابانظر و سه کارگر برتر شهرستان سرخس تجلیل شد.

 

انتهای پیام/