به گزارش خبرنگار صبح توس؛رمضانعلی سبحانی فر صبح امروز در همایش رو ملی شوراها در سبزوار با مناسب دیدن فرصت تبلیغات برای دولت تدبیر امید و تخریب دولت قبل با اشاره به این‌که وعده 100 روزه دولت محقق شده است، اظهار کرد: استکبار جهانی با فشار بر مردم سعی داشت تا مسئولین را ناکارآمد جلوه داده و راه نفوذ به کشور را از این طریق باز کند.

 

وی با بیان اینکه در فضای امنیتی نمی‌توان کشور را توسعه دهیم، ادامه داد: دولت قبل فضای کشور را به فضایی امنیتی تبدیل کرده و مانع از ایجاد سرمایه گذاری در کشور شده بود.

 

سبحانی فر با انتقاد به بحث پرداخت یارانه‌ها و تشبیه این طرح به توزیع فقر در کشور آن را عامل ایجاد گرفتاری‌هایی برای دولت عنوان و تصریح کرد: منبعی برای افزایش این مبلغ وجود ندارد.

 

وی در صورتی دولت را در ابتدای راه اعلام کرد که در ابتدای هر دوره مدت زمان چهار سال برای رئیس جمهور اعلام شده و برنامه ریزی‌ها باید براساس این زمان صورت گرفته تا گره گشایی از کار مردم انجام شود.

 

نماینده مردم سبزوار با تشبیه دولت تدبیر و امید به فرزند نابالغ، از اعضای شورا درخواست کرد تا با انتخاب این دولت برای چهار سال دیگر جهت به بلوغ رسیدن این فرزند اقدام کنند.

 

وی همچنین به صورت ضمنی خواستار فراموشی هلوکاست شد و با بیان اینکه طرح  مسئله هلوکاست باعث ایجاد اجماع جهانی علیه ایران است، افزود: دولت یازدهم توانست ما را به عنوان کشوری صلح طلب معرفی کند.

 

سبحانی فر همچنین در حالی به وعده صد روزه دولت و موفقیت آن اشاره کرد که هنوز رئیس دولت یازدهم حاضر به قبول کردن این وعده خود نشده و آن را انکار می‌کند.

 

در ادامه حسین مقصودی، نماینده دیگر سبزوار در این همایش با انتقاد به روش دفاع یک طرفه از دولت یازدهم، گفت: مردم به ما به عنوان نماینده خود رای داده‌اند و انتظار کار و گره گشایی از نمایندگان خود دارند.

 

وی با اشاره به هجمه اختلاس در دولت‌های قبل، تاکید کرد: بزرگترین فساد اقتصادی در این دولت و به گفته سخنگوی قوه قضائیه با رقم 11 هزار میلیارد تومان اتفاق افتاده است که به همین منظور 14 نفراز مدیران منصوب به دولت تدبیر و امید بازداشت شدند.

 

مقصودی همچنین با بیان اینکه مردم در سخت‌ترین فضای امنیتی و دفاع مقدس خم به ابرو نیاورده و پشت سر حکومت بودند، تصریح کرد: مردم امروز از فساد اداری، بیکاری، واردات و تقسیم کشور به دو گروه چهار درصدی و 96 درصدی ناراحت هستند.

 

انتهای پیام/