به گزارش خبرنگار صبح توس؛ امروز همزمان با ميلاد علمدار کربلا حضرت ابوالفضل (ع) رو نمايي از دو اثر شاعر فرهيخته تربت جام سيد عرفان قاسمي با نام‌هاي «اشک ندامت» و نسفينه عرفان» و همچنين آيين سپاس و تجليل از فعالان کانون بسيج هنرمندان به همت اداره ارشاد اسلامي و انجمن شعر با حضور هنرمندان، شاعران، پيشکسوتان و علاقه مندان به شعر و شاعري در محل مجتمع فرهنگي هنري ولايت اين شهرستان با شکوه خاصي برگزار شد.

 

در اين محفل ادبي رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي تربت جام با قدرداني از زحمات هنرمندان و شاعران، گفت: رونمايي از دو اثر شاعر فرهيخته استاد قاسمي خدمتي ديگر به فرهنگ اين شهرستان عرفان و ادب است که راه را براي ديگر نويسندگان و شاعران جهت ارائه آثارشان هموار مي‌کند.

 

نعمت الله فيلاض ابراز اميدواري کرد: اميدواريم انجمن شعر شهرستان با استفاده از ظرفيت‌هاي خانه فرهنگ، امسال پررنگ تر و با جذب بيشتر،علاقه مندان و شاعران به فعاليت ادامه دهد.

 

در ادامه مراسم جمعي از شاعران محلي جديد ترين آثار خود را در ارتباط با اعياد شعبانيه قرائت کردند و همچنين گروه‌هاي هنري موسيقي مقامي به اجراي برنامه پرداختند.

 

درپايان مراسم با رونمايي از دو اثر استاد قاسمي از سوي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي، کانون بسيج هنرمندان، ميراث فرهنگي و انجمن شعر از زحمات چندين ساله اين شاعر فرهيخته، فعالان کانون بسيج هنرمندان و برگزار کنندگان جشن نوروزگاه با تقديم لوح سپاس و هداياي نفيس تجليل بعمل آمد.