حجت الاسلام سيد جعفر احمدي در گفتگو با خبرنگار صبح توس  گفت: تعميق معنويت و بصيرت افزايي؛ اصليترين ماموريت عقيدتي- سياسي در سپاه و بسيج است.

 

وی با اشاره به سالگرد شهادت شهید علامه مطهری، افزود: سالگرد شهادت علامه مرتضي مطهري فرصت مغتنمي براي ترويج انديشه‌هاي ناب اسلامي انقلابي، معرفي بزرگان علم وانديشه، توجه به فعاليت‌هاي معرفتي، اعتقادي، سياسي و تجليل از تلاش و جهاد علمي خدمتگذاران عرصه تعليم و تربيت بويژه معلمان دلسوز و متعهد است.

 

مسئول دفتر نمايندگي ولي فقيه درسپاه تربت جام تصريح کرد: الگويابي از حماسه و قيام خونين عاشوراي امام حسين (ع) مهمترين مقولهاي است که شهيد مطهري به عنوان يک متفکر و احياگر ديني به آن مي پردازد و تلاش فراواني براي ارائه تفسيري جديد و متناسب با نيازها و شرايط سياسي زمان از آن به عمل آورد است.

 

حجت الاسلام احمدي خاطرنشان کرد: برنامه‌هاي بزرگداشت هفته تربيت و آموزش عقيدتي سياسي در" سپاه و بسيج" و معلم در رده‌هاي مقاومت بسيج اين ناحيه با عنوان "شهيد مطهري؛ نماد توليد انديشه اسلامي" برگزار مي‌شود.

 

مسئول دفتر نمايندگي ولي فقيه درسپاه تربت جام بصيرت و معنويت افزايي را از مهمترين ماموريت‌هاي عقيدتي- سياسي در سپاه و بسيج دانست و ادامه داد: در سال گذشته بيش از 10 هزار بسيجي در نشست‌هاي اخلاقي، بصيرتي، عقيدتي، سياسي و شجره طيبه صالحين در راستاي تربيت و تعالي و آمادگي معنوي ،اعتقادي و قرآني شرکت کردند.

 

حجت الاسلام احمدي به اولويت تبيين شعار راهبردي سال 96 " اقتصاد مقاومتي، توليد واشتغال" در برنامه‌هاي عقيدتي سياسي در اين هفته اشاره و ابراز داشت: جلساتی از قبیل تبيين دستاوردهاي انقلاب اسلامي، ترويج گفتمان انقلابي گري وانقلابي ماندن، فرهنگ سازي اقتصاد مقاومتي و رابطه آن با اقتصاد اسلامي، ضرورت مؤلفه‌هاي "توليد انديشه اسلامي" برگرفته از سيره و منش استاد مطهري درقالب نشست‌هاي علمي، بصيرتي و روشنگري «حکمت مطهر» در طول هفته برگزار مي‌شود.

 

وي درپايان بیان داشت: کوهپيمايي، عطرافشاني و گلباران مزار شهدا، آيين تجليل از اساتيد، مربيان، مديران و هاديان سياسي دوره‌هاي آموزشي، سرکشي ازخانواده معظم ومعزز شهداي روحاني ، مربي و معلم از ديگر برنامه‌هاي هفته معلم و عقيدتي سياسي در«سپاه و بسيج» درشهرستان است.

انتهای پیام/