محمد فرزانه مقدم در گفتگو با خبرنگار  صبح توس؛ محمد فرزانه مقدم با ارائه آماری در زمینه تولیدات این پالایشگاه در سال ۹۵ اظهار کرد: در سال گذشته میزان گاز پالایش‌شده ۱۴ میلیارد و ۶۸۹ میلیون مترمکعب بوده و گوگرد تولیدی آن به میزان ۶۰۰ هزار و ۲۷۶ تن با درجه خلوص ۹۹ ممیز ۹۷ درصد است و این پالایشگاه در تولید گوگرد مقام اول کشور را از آن خود کرده است.

 

مدیر عملیات شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد سرخس تصریح کرد: همچنین ۹۰ هزار مترمکعب مایعات گازی در این مجتمع گازی استحصال‌ شده است.

 

وی در ادامه به نقش و جایگاه واحد ذخیره‌سازی شوریجه D در تأمین سوخت زمستانی اشاره کرد و بیان داشت: تزریق گاز به مخزن ذخیره‌سازی شوریجه در سال ۹۵، یک میلیارد و ۳۸۷ میلیون مترمکعب بوده است که نسبت به سال ۹۴، رشد ۲۱ درصدی را نشان می‌دهد.

 

فرزانه مقدم خاطرنشان کرد: در سال ۹۵ یک میلیارد و ۱۶۱ میلیون مترمکعب گاز از مخزن ذخیره‌سازی شوریجه برداشت شده است که نسبت به سال ۹۴ از رشد ۳۲ درصدی برخوردار بوده است و علی‌رغم قطع موقت گاز ترکمنستان، هیچ‌کدام از مصرف‌کننده‌های خانگی مسیر سرخس- نکا این قطعی را احساس نکردند و پالایشگاه نیز با افت فشار مواجه نشده و پایداری بهینه خود را حفظ کرد.

 

مدیر عملیات شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد سرخس اظهار داشت: در سال جدید و با تکیه‌بر تجارب موفق قبلی افزایش ۲۰ درصدی ذخیره‌سازی مورد هدف قرار گرفته است.

 

وی در پایان اظهار امیدواری کرد: در سال جدید که از سوی مقام معظم رهبری به نام سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» نام‌گذاری شده است، پایداری تولید پالایشگاه در راستای اقتصاد مقاومتی بوده و امید است با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته این موضوع به‌طور کامل محقق شود.

انتهای پیام/