محسن باقرزاده در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ از متلاشی شدن باند سرقت به عنف احشام و دستگیری 11 نفر سارق و مالخر در این شهرستان خبر داد و گفت: در پی افزایش سرقت‌های به عنف در شهرستان‌های هم‌جوار و انتقال آنان به سرخس، موضوع به‌طور ویژه در دستور کار پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.

 

فرمانده انتظامی سرخس افزود: در اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و کنترل محورهای مواصلاتی، مأموران انتظامی در حین گشت زنی به یک دستگاه خودرو وانت پیکان که در قسمت بار خودرو تعداد ۹ رأس گوسفند را به طرز ماهرانه‌ای پنهان کرده بودند، مشکوک و دو نفر سرنشین آن را دستگیر کردند.

 

وی تصریح کرد: افراد مظنون در ابتدا منکر هرگونه جرمی بودند؛ اما در ادامه تحقیقات در مواجهه با مستندات پلیسی به سرقت احشام با همدستی شش نفر از دوستان خود از یک دامداری در مشهد اعتراف کردند.

 

باقرزاده بیان کرد: کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی با اطلاعات به‌دست‌آمده، طی پنج عملیات، شش عضو دیگر این باند و سه مالخر را دستگیر و احشام سرقت شده را کشف و به مالباختگان تحویل دادند.

 

فرمانده انتظامی سرخس عنوان کرد: متهمان که از افراد باسابقه و دارای جرائم متعدد هستند، تاکنون به سرقت ۱۳۰ رأس گوسفند و گاو در شهرستان‌های مشهد، تایباد، تربت‌جام، فریمان و کلات اعتراف کردند.

 

وی در ادامه به دستگیری ۲۱ خرده‌فروش مواد مخدر در شهر سرخس اشاره و اظهار کرد: در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی و پیشگیری از جرائم، پلیس مبارزه با مواد مخدر این فرماندهی با همکاری پلیس‌های تخصصی، یگان امداد و کلانتری ۱۱، تعداد ۲۱ معتاد پرخطر و متجاهر را از سطح شهر سرخس جمع‌آوری و متهمان برای سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شدند.

 

باقرزاده تصریح کرد: به‌منظور سالم‌سازی و پاک‌سازی مناطق آلوده و جلب رضایت عمومی مردم، این طرح‌ها با جدیت در دستور کار پلیس شهرستان سرخس است.

انتهای پیام/