به گزارش صبح توس؛ سید عبدالله ارجاعی در نشست خبری ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام رئیسی که در دفتر تسنیم خراسان رضوی برگزار شد اظهار کرد: به دور از جنجال سیاسی سعی داریم، برنامه‌هایمان را برای نجات کشور که در وضعیت  مطلوب نیست بیان کنیم.

وی با تاکید بر اینکه کارخانه‌های تعطیل‌شده قابل احیاء هستند ادامه داد: عده‌ای در کشور به دنبال اقتصاد سرمایه‌داری هستند تا برخی وام کم‌بهره از پول نفت بگیرند تا دیگران کارگران ایشان بشوند و سیاست های اشتباه اقتصادی کمر مردم را شکسته است.

ارجاعی با اشاره به اینکه اقتصاد باید سیستم محور باشد، تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی به حرکت درآمدن تمام اعضای خانواده است و تنها اقتصاد برای سرمایه‌داری نیست اما رکود به قیمت کنترل تورم کمر مردم را شکسته است.

قائم‌مقام ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام رئیسی در خراسان رضوی در خصوص سوابق اجرایی حجت‌الاسلام رئیسی بیان داشت: هیچ‌یک از نامزدها قبل از دوره ریاست جمهوری چنین سابقه اجرائی نداشته‌اند.

 وی با اشاره به اینکه محور برنامه‌های حجت‌الاسلام رئیسی اقتصاد مقاومتی، ایجاد شغل برای جوانان و ریشه‌کن کردن بیکاری است، بیان کرد: حجت‌الاسلام رئیسی یارانه سه دهک را چند برابر خواهد کرد.

ارجاعی ادامه داد: کشور ما در حوزه علم و فناوری دارای جهش پر شتاب بود مانند هوافضا و نانو و حتی در نشر مقالات بین‌المللی وضعیت کشور امروز با سابق فاصله زیادی دارد.

وی خاطرنشان کرد: ما در حوزه هوافضا دو پله سقوط کرده ایم زیرا در برهه زمانی دستمان را جلوی فرانسوی ها دراز کردیم که نه‌تنها کاری انجام ندادند بلکه فرصت‌های ما را در هوافضا گرفتند.

قائم‌مقام ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام رئیسی در خراسان رضوی گفت: در بخش هسته‌ای دو پله سقوط کرد زیرا دانشگاه‌هایی تعطیل شدند و برخی مقاطع فیزیک هسته‌ای حذف و در حقیقت دانشگاه را تبدیل به باشگاه سیاسی کردند.

وی با تأکید بر اینکه انشمند ایرانی نباید خانه‌نشین باشد گفت: در بحث هسته‌ای به پیشرفت های قابل توجهی دست یافتیم و تا R8 پیش رفته بودیم اما به لطف برجام الآن به R4 بازگسته ایم.

ارجاعی عنوان کرد: سهم ما در تولید علم دنیا باید به جایگاه پیشینش بازگردد زیرا ایرانی‌ها جایگاه ویژه‌ای داشتند اما در چند سال اخیر دچار ضریب منفی شده است.

وی با اشاره به اینکه از ۵۰۰ مقاله پر رفرنس تنها ۱۵ مقاله طی چهار سال اخیر نگارش شده اند، ادامه داد: چرا اندیشمندان در این مدت کمتر دست‌به‌قلم نشده‌اند؟

قائم‌مقام ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام رئیسی در خراسان رضوی در خصوص بحث نشاط در جامعه، افزود: علت اینکه امروز جوان ایرانی بانشاط و سرزنده نیست چیست؟ زمانی که جوانان سال‌ها باید در صف وام ده‌میلیونی باشیم به چه امید شاد باشند؟ مگر می‌شود با آب‌نبات‌چوبی سر آن‌ها را گرم کرد؟ وقتی در ساخت رکود و در اجاره تورم است، جوان بدون مسکن و شغل ندارد شاد نیست.

ارجاعی با اشاره به اینکه «آب معدنی» هم امروز وارد می‌شود تصریح کرد: برخی دوست دارند ذهن مردم را به مسائل دسته چندم گرم کنند درحالی‌که در مشهد حاشیه‌نشینی، چند میلیون کارتن‌خواب، کشف رود و آمار طلاق مشکلات مردم است.

قائم‌مقام ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام رئیسی در خراسان رضوی ادامه داد: اگر بخواهیم معضلات مشهد را حل کنیم باید اولویت‌بندی کنیم که بحث نشاط همسایه امام رضا(ع) نیز بااهمیت است.

وی با بیان اینکه واقعیت در بحث معیشت، اشتغال و مسکن دغدغه های اصلی جوانان است و باید در رفع این مشکلات حرکت کنیم، افزود: مشکلات طرح مسکن مهر باید حل شود و ادامه پیدا کند زیرا تعطیلی آن کار درستی نیست، البته مسکن کرامت هم در برنامه‌های بعدی قرار دارد.

وی افزود: طبق قانون دولت وظیفه دارد همه ساله یک‌میلیون ازدواج و یک‌میلیون اشتغال ایجاد کند و باید از کسانی که بر قانون عمل نکرده اند پرسید که چرا انجام نداده‌اند زیرا قانون‌گریز بودن هنر نیست.

قائم‌مقام ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام رئیسی در خراسان رضوی بابیان اینکه ستادهای ما سه محور مدنظر قرار داده‌اند، ادامه داد: اخلاق محوری، رعایت ادب، پرهیز از تخریب، رویکرد تبیینی و اثباتی داشتن همچنین قانون مداری، حرکت در چارچوب اجتماعی، حفظ وحدت ملی و ترجیح منافع ملی بر منافع گروهی و جریانی دعوت گسترده عمومی محورهای ستادهای انتخاباتی حجت‌الاسلام رئیسی در خراسان رضوی است.

ارجاعی خاطرنشان کرد: انتخابات هم برای کاندیدها و رأی‌دهندگان و مجریان امتحان بزرگی است که همه در معرض خدا و شهدا هستیم و باید فعالیت‌های ما در راستای تقویت نظام باشد.

وی افزود: از سوی حجت‌الاسلام رئیسی تأکید شده در چارچوب قانون و اخلاق عمل کنند و انتظار می‌رود سایر افراد نیز همین روال را داشته باشند.

قائم‌مقام ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام رئیسی در خراسان رضوی در انتها گفت: مکتوب برنامه‌ها بر روی سایت و کانال تلگرامی قرار می‌دهیم تا مردم با نگاه باز و اصلح محور انتخاب کنند.

انتهای پیام/