به گزارش خبرنگار صبح توس؛ قنبری راد دادستان شهرستان تربت جام در جلسه ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر که در دفتر امام جمعه این شهر برگزار شد بیان داشت: ترویج فریضه الهی امربه معروف و نهی از منکر برای آحاد مردم و دولتمردان یک وظیفه است و اگر در بازار فروشگاهی بخواهد ترویج بی بندباری و اشاعه فرهنگی غربی را عرضه کند و پس از تذکر شفاعی و کتبی در صورت عدم رعایت توسط دستگاه قضایی پلمپ می شوند.

قنبری راد افزود: اگربازرسان اصناف در حوزه نظارت بر بازار به موارد مجرمانه بر می خورند اعلام، تا بر اساس قانون با متخلفان برخورد شود.

وی ادامه داد: ریشه برخی مشکلات در جامعه سیستم اداری و بانکداری است که نظارت کاملی اعمال نمی شود و وام دریافتی توسط مردم در غیر مسیر واقعی مصرف می شود که لازم است با فرهنگ سازی و آگاهی مردم به فقه اسلام این مسائل حل شود.

دادستان تربت جام با اشاره به امر به معروف و نهی از منکر در ادارات تصریح کرد: اگر کارمند یک اداره تذکر بجا و قانونی به رئیس مجموعه بدهد و سپس مورد تهدید مدیر قرار گیرد رئیس تا انفصال از خدمت مورد پیگرد قانونی قرار می گیرد لذا مسئولان اجرایی ملزم به اجرای قانون می باشند.

انتهای پیام/