به گزارش صبح توس؛ حضرت امام خمینی (ره) روز ولادت امام حسین (ع) را روز پاسدار نام‌گذاری کردند و به همه سربازان مخلص اسلام این پیام را گوشزد کردند که شما پیرو امام حسینی هستند که با توجه به اینکه پسر پیامبر و امام زمان خویش است، بالاترین و والاترین سرمایه عصر خود را که جان امام زمان است درراه خدا و دینش فدا می‌کند تا اسلام را زنده نگه دارد.

لذا مهم‌ترین وجه‌تسمیه نام‌گذاری روز میلاد باسعادت اباعبدالله الحسین (ع) با روز پاسدار این است که امام حسین (ع) همه دارایی و هستی خود را برای دفاع از ارزش‌ها و اصول اسلام درراه خدا نثار کرد.

امروز سپاه پاسداران نیز خود را موظف به نثار همه دارایی و هستی خود برای حفظ اسلامی، انقلاب و ولایت می‌داند و ظرفیت‌های متعدد خود را در همه ابعاد در خدمت و حراست از کیان انقلاب و اسلام قرار داده است و امروز شرایط و ارزش‌های پاسدار انقلابی همچون 37 سال گذشته و ابتدای تشکیل سپاه در ایران است.

سپاه پاسداران در ابتدای انقلاب اسلامی باهدف مقابله با گروهک‌های ضدانقلاب، در دوران دفاع مقدس برای دفاع از خاک و ناموس و اصول اسلام و جغرافیای جمهوری اسلامی و کیان انقلاب اسلامی به دستور امام راحل وارد عرصه شدند و پس از جنگ تحمیلی در عرصه و میدان سازندگی و سپس برای مقابله با فتنه‌ها و توطئه‌های فرهنگی دشمن علیه دستاوردهای انقلاب اسلامی وارد عملیات شد.

پاسدار انقلاب امروز باید با شورونشاط پاسداری، آمادگی همه‌جانبه، روحیه شهادت‌طلبی و ایثارگری خود را حفظ کند کما اینکه پاسداران روحیه شهادت‌طلبی خود را حفظ کرده‌اند و با حضور داوطلبانه و مجدانه خود درصحنه‌های نبرد علیه داعش و دفاع از حرمین زینبی در سوریه این امر را به اثبات رسانده‌اند.

همه ظرفیت‌های بیان‌شده در شاکله سپاه وجود دارد و این ظرفیت‌ها و ارزش‌ها است که سپاه را از دیگر نیروهای مسلح متمایز نموده است و بنا به فرموده امام راحل اگر سپاه نبود کشور هم نبود و من از سپاه راضی هستم و به وجه نظرم بر‌نمی‌گردد و مقام معظم رهبری فرمودند سپاه عمود خیمه انقلاب است.

این موارد ظرفیت‌های خوبی است که باید به آن توجه کرد لذا امروز سپاه در انجام رسالت کمک و یاری به دستگاه‌های مختلف کشور در راستای برون‌رفت از مشکلات و رکود فعلی و توجه به اقتصاد مقاومتی و تشکیل بسیج ده‌ها میلیونی و سازمان‌دهی مردمی و راه‌اندازی تقویت شجره طیبه صالحین و حفظ و حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی آمادگی کامل دارد.

سپاه یکی از بازوان اصلی نظام، انقلاب و ولایت است و به‌واسطه تخریب و تضعیف جایگاه ولایت‌فقیه از سوی دشمن، سپاه و پاسداران مدافع حریم انقلاب و ولایت مورد هجمه قرارگرفته‌اند و سپاه به دلیل نقش مؤثر و عدم تأثیرپذیری و وابستگی به جناح، فرد و گروهی خاص و صرفاً به جهت دفاع از نظام ولایت و انقلاب یک ظرفیتی را ایجاد نمود که دشمن نتواند این سد محکم انقلاب را تحمل کند.

در پایان مهم‌ترین توصیه‌ای که ابتدا به خودم و در ادامه به همه همکاران خوددارم جمله امام راحل است که ای پاسداران از پاسداری خود، خوب پاسداری کنید؛ و پاسداری از شایستگی‌ها و ارزش‌ها و اصول پاسداری که سیره ائمه اطهار و شهدا است یک فرض برای همه پاسداران تلقی می‌شود.

نویسنده: سید مهدی حسینی

انتهای پیام/