به گزارش صبح توس؛ محمدحسن رحیمی در بازدید از بخش‌های امور فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) و اتوماسیون صنعتی پالایشگاه گاز سرخس اظهار کرد: پالایشگاه سرخس یکی از اعضای مؤثر کمیته افتای استان خراسان رضوی به شمار می‌رود که در جلسات آن حضور مستمر و مفیدی دارد.

 

وی بابیان اینکه پالایشگاه سرخس یکی از مراکز حیاتی و مهم در شرق کشور است، تصریح کرد: خوشبختانه کارکنان این مجموعه عظیم صنعتی با پایش مستمر فضای مجازی و اجرای دقیق دستورالعمل‌های مرکز مدیریت راهبردی افتا خراسان رضوی، گام‌های مهمی در راستای ارتقاء امنیت اتوماسیون صنعتی و اداری برداشته‌اند.

 

رئیس مرکز مدیریت راهبردی «افتا» خراسان رضوی با تأکید بر این‌که رصد و پایش برنامه‌های ابلاغی از سوی افتای استان خراسان رضوی در ادارات، سازمان‌ها و نهادهای دولتی همچنان ادامه دارد از اجرای دستورالعمل‌ها در شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد در سالیان گذشته تقدیر و امنیت امروز تبادل اطلاعات در این مجتمع گازی را حاصل تلاش‌های کارکنان شاغل در این مرکز حیاتی دانست.

 

در ادامه محمدرضا حشمت مهاجری، رئیس امور فناوری اطلاعات و ارتباطات پالایشگاه سرخس با ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجام‌شده در این مجتمع گازی، تصریح کرد: با تلاش همکاران عضو کمیته امنیت اطلاعات شامل فاوا، حراست، تعمیرات، ابزار دقیق و پدافند غیرعامل، بسترهای صنعتی و اداری این شرکت در امنیت کامل قرار دارند.

 

وی به ابلاغیه‌های اعلامی از سوی ستاد افتای استان و اقدامات انجام‌شده در این راستا اشاره کرد و بیان داشت: در راستای ارتقاء امنیت در حوزه‌های اداری و صنعتی شرکت، بیش از ۳۰ پروژه در حوزه‌های مختلف تعریف و اجرا شده است.

 

لازم به ذکر است؛ پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد سرخس در شمال شرق کشور و یکی از صنایع استراتژیک و حیاتی حوزه انرژی است که در راستای توسعه پایدار انرژی گاز طبیعی، مصارف صنعتی و خانگی شش استان شمال و شمال شرق کشور را تأمین می‌کند.

انتهای پیام/