به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علیرضا ارژنگ در خطبه‌های این هفته نماز جمعه سرخس به حادثه تروریستی دو روز گذشته میرجاوه، اظهار کرد: مرزبانان غیور ما در حالی که از امنیت کشور پاسداری می‌کردند به دست ناپاک تروریست‌های تکفیری به شهادت رسیدند.

 

امام جمعه سرخس افزود: باید تدابیری جدی اندیشیده شود و در قراردادهایی که با کشور پاکستان بسته می‌شود، به این مسائل توجه شود که بار دیگر شاهد این وقایع نباشیم.

 

وی در ادامه به مسئله انتخابات و شاخصه‌های انتخاب اصلح اشاره و تصریح کرد: دستور خداوند متعال است که امانات را باید به اهلش سپرد؛ نظام اسلامی و مسئولیت‌ها امانت هستند و باید کسانی به عنوان مسئول انتخاب شوند که امانت‌دار خوبی باشند.

 

حجت الاسلام ارژنگ خاطرنشان کرد: کسانی امانت‌دار هستند که به تعبیر امام علی علیه السلام در پرهیزگاری، تقوا و تدین مشهور باشند.

 

خطیب نماز جمعه سرخس، تقوا و تدین را از ویژگی‌های مهم در تشخیص انتخاب اصلح دانست و افزود: تقید شرعی ویژگی مهمی است که کار را برای تشخیص انتخاب اصلح راحت می‌کند.

 

وی صداقت را از دیگر شاخصه‌های انتخاب اصلح برشمرد و بیان داشت: باید دید کدام نامزد در بین خود و خدای خودش صداقت دارد.

 

امام جمعه سرخس اظهار کرد: کار اجرایی پیچیدگی‌ها و سختی‌های خودش را دارد، بنابراین وقتی اتفاقی می‌افتد باید دید تا چه اندازه مسئول ما آستانه صبر بالایی دارد و غضبناک نمی‌شود.

 

حجت الاسلام ارژنگ عنوان کرد: مسئولانی شایستگی حکومت داری را دارند که عذرپذیر باشند که چنانچه غیر این باشد، شایستگی مقام را ندارند.

 

خطیب نماز جمعه سرخس همنشینی با مستضعفان را از دیگر شاخصه‌های انتخاب اصلح خواند و تصریح کرد: باید مطابقت داد که چه کسی می‌تواند با صلابت‌تر و مقتدرتر در برابر قدرت‌های جهانی ایستادگی کند.

 

وی با تاکید بر این‌که تکلیف داریم که اصلح را انتخاب کنیم، بیان کرد: دولت‌هایی که به مسئله دین و فرهنگ و معیشت مردم بی‌توجه بوده و به حاشیه‌هایی که دغدغه مردم نیست می پردازند، به زمین می‌خورند.

 

امام جمعه سرخس در ادامه اهانت مجري افتتاحيه ستاد انتخاباتي یکی از کاندیداها به ساحت مقدس امام هشتم را به شدت محکوم و اظهار کرد: مطالبه مردمی است که قوه قضاییه با شخص هتاک برخوردی قاطع داشته باشد.

 

حجت الاسلام ارژنگ عنوان کرد: در فتنه 88 شاهد بودیم وقتی وجود مقدس ابی عبدالله علیه السلام به میان آمد، مردم حماسه 9 دی را خلق کردند، بنابراین با شخص هتاک و اتفاقی که از سوی یک جماعت سکولار افتاد باید با قاطعیت برخورد شود.

 

خطیب نماز جمعه سرخس تاکید کرد: این‌هایی که اصلاحات را در توهین به ائمه علیهم السلام می‌دانند، مفسد هستند و باید منتظر سیلی‌های محکم مردم باشند.

 

وی در پایان اظهار کرد: مطالبه مردم است که قوه قضاییه با جسارت کنندگان به جایگاه رفیع اهل بیت علیهم السلام برخوردی قاطع داشته باشد.

انتهای پیام/