به گزارش خبرنگار صبح توس؛ حجت الاسلام جواد طاهری امروز در مصلی الغدیر تربت جام با اشاره به مهمترین مسئله روز کشور یعنی انتخابات، گفت: انتخابات یک فرصت برای ملت ایران و دشمنان انقلاب است که حضور پر شور و گسترده مردم در این عرصه باعث خوشحالی دوستان و ناامیدی دشمن می‌شود.

 

خطیب جمعه تربت جام با اشاره به مطالبات رهبری در خصوص انتحابات، افزود: مردم همراه با سلامت و امنیت و در نهایت با آرامش کامل، تدبر و بصیرت با حضور حداکثری باید اصلح را انتخاب کنند.

 

وی ضمن بیان این نکته که مردم به نامزدی رای دهند که در معادلات جهانی خوب نقش ایفا و گره‌‌های داخلی را باز کند، تصریح کرد: چشم جهان اسلام به انتخاب ما دوخته شده است و عملکرد مناسب ما باعث تقویت جبهه حق در سایر بلاد اسلامی می‌شود.

 

امام جمعه تربت جام خاطر نشان کرد: انتخابات تعیین سرنوشت و در حقیقت یک انقلاب است که تمام ساختار اجرایی کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد و باید بتواند مشکل بیکاری، فرهنگ و اقتصادی جامعه را سامان دهد.

 

حجت الاسلام طاهری با اشاره به شاخصه‌های حاکم اسلامی، بیان داشت: حاکم کشور باید در تراز نظام اسلامی انتخاب شود که عدالت را همراه با معنویت، عقلانیت و اخلاقیات دنبال کند و به دنبال رفاه طلبی و اشرافی‌گری نباشد.

 

وی تاکید کرد: حاکم اسلامی باید حافظ فرهنگ اسلام در کلیه نقاط جهان باشد به نوعی که همه طالب این حکومت شوند.

 

امام جمعه تربت جام ادامه داد: حاکم اسلامی باید با روحیه انقلابی و مدیریت جهادی و خدمت گذاری بی‌منت، استکبارستیزی و با اقتدار و صلابت، شجاعت و ایثارگری، ولایت مداری، نقد پذیری و با بی‌اعتمادی به دشمن مشکلات کشور را حل کند.

 

حجت الاسلام طاهری با انتقاد از توهین یکی از ستادهای نامزد ریاست جمهوری به ساحت مقدس امام رضا علیه السلام، عنوان داشت: هیچ کس اجازه ندارد به خاطر این‌که رقیب خود را تخریب کند به اعتقادات توهین کند؛ نامزدها باید مراقب باشند که این‌گونه رفتارها برای مردم انقلابی و مومن ایران پذیرفته نیست.

 

وی اظهار داشت: بازی با مفاهیم ارزشی ، آزادی، حقوق بشر، جمهوریت و مدارا با دشمن، سیره حکومت داری علوی نبوده و روش حکومت اموی است و پیروزی با فریب کاری و دروغ گفتن در تراز حاکم اسلامی نیست.

 

امام جمعه تربت جام  با اشاره به شیوه حکومت داری امیرمومنان علی علیه السلام، یادآورشد: صداقت و صراحت و پرهیز از مکر و حیله در کار دشوار و سختی برای مسئولان است و نباید با وعده های نادرست دل‌ها راجذب کنند که از دیدگاه امام علی علیه السلام کاری ناپسند است.

انتهای پیام/