به گزارش صبح توس؛ دو تن از جانبازان که به نمايندگي از ايثارگران امروز در جلسه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که در فرمانداری برگزار شد با تبریک فرارسیدن اعیاد شعبانیه و با ابراز گلايه از نگاه مديران بيان داشتند: برخي مديران اجرايي در تريبون ها فقط شعار مي دهند که باعث بي حرمتي ها در جامعه نسبت به ايثارگران مي شود که اين موضوع ما را رنج مي دهد.

مجتبي گل محمدي جانباز 70 درصد گفت: مسئولان براي شرکت در برنامه هاي گراميداشت روز جانباز مثل ديگر مسائل ملي و مذهبي حضور چشمگيري ندارند و در سال گذشته با توجه به دعوت رسمي حتي يک مسئول در جمع جانبازان حضور نيافتند.

وی افزود: جانبازان که درد و رنج ناشي از دفاع مقدس را تحمل مي کنند هيچگونه ادعايي ندارند و تنها توقع آنان ديدار مسئولان و ارج نهادن به فرهنگ ايثار و شهادت است که کمرنگ شده است.

گل محمدی يادآور شد: در برنامه هاي گراميداشت روز جانباز آنان را از خانه به سالن نياورند که هيچ تاثيري در روحيه ايثارگران ندارد بلکه ما را بيشتر دلگير و خسته مي کند.

در ادامه مجيد گوهري جانباز 50 درصد و رئيس اداره ورزش و جوانان تربت جام گفت: برنامه هاي روز جانباز نبايد براي تهيه گزارش و ظاهري برگزار شود بلکه دست اندرکاران بايد روي اهداف جانبازان برنامه ريزي و مانور دهند.

وی افزود: جانبازان انتظار دارند مديران در مواجعه با ايثارگران شعاري عمل نکنند و مثل گذشته در مراسم تجليل از جانبازان مسئولان ردهاي سوم و چهارم اداره را به محل همايش اعزام نکنند که هيچگونه اهميتي ندارد و اين امر سال هاست که در حوزه مديريتي مشاهده مي شود.

جانباز 50 درصد خاطرنشان کرد: مديران اجرايي نبايد مسائل ايثار، شهادت، جانباز وخانواده شهيد را با برنامه سياسي و سياست زدگي دخالت دهند؛ اجازه دهند اين جايگاه در جاي خودش باقي بماند.

گوهري تصريح کرد: جانبازان احتياج به هديه ندارند بلکه درد ما بي احترامي به ايثارگران است و در برخي مواقع مورد تهمت هم قرار مي گيرند.

وي بیان داشت: جانبازان جان خود را ايثار کردند تا قانون در کشور اجرا شود و دنبال امتيازات دنيوي نستند و اگر من جانباز تخلفي کردم بايد برخورد قانوني صورت گيرد.

جانباز 50 درصد ابراز داشت: مهمترين انتظار جانبازان بر خورد با بي عدالتي در سيستم مديريت اداري کشوراست.

گوهري تاکيد کرد: جانبازان زير پرچم ولايت همچنان آماده جانفشاني در حفظ وحراست از دستاوردهاي انقلاب هستند.

انتهای پیام/