به گزارش خبرنگار صبح توس؛ احمد شافعي معاون فرماندار تربت جام امروز در جلسه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که در فرمانداری برگزار شد با تبريک فرارسيدن اعياد شعبانيه با اشاره وظايف مديران در خدمات رساني به جامعه ايثارگران گفت:دغدغه جانبازان وايثارگران عدالت محوري است و اگر در جامعه نيست بايد اصلاح شود و نبايد از وجود آنان برداشت سياسي شود وبه نحوي تلاش کنيم که دل آنان را رنج دهيم.

وی افزود: انقلاب کرديم تا فرهنگ شهادت، ايثارگري، عدالت محوري و شرافت انساني بماند هر آنچه در اين راستا نباشد و در اين مسير قرار نگيرد به آرمان هاي نظام واززش هاي انقلاب پايبند نبوده است.

معاون فرماندار تربت جام تصریح کرد: جانبازان نياز به مراسم و غذا ندارند حداقل توقع آنان همراهي مسئولان با آرمان هاي شهيدان است.

شافعی تاکيد کرد: محور کار مديران بايد در راستاي اهداف شهدا و ايثار گران باشد و مديراني که در مجالس تجليل از ايثارگران حضور پيدا نکنند برخورد قانوني اعمال خواهد شد.

در ادامه رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران تربت جام ا ابراز گلايه از عدم شرکت پرشور مسئولان در جمع ايثارگران گفت: جانبازان شهداي زنده انقلابند و روزي يکبار شهيد مي شوند و کمترین کار مديران اجرايي به منظور ارج نهادن به جايگاه جانبازان و قدرداني از زحمات و جانفشاني  آنان شرکت در برنامه هاي اجرايي روز جانباز است.

مهدوي با اعلام برنامه هاي گراميداشت روز جانباز خاطرنشان کرد: همزمان با اعياد شعبانيه به منظور تجليل از جانبازان اسناد زنده انقلاب و دفاع مقدس همايشي با حضور جانبازان 25 درصد به بالا و با همراهي و مشارکت ساير ادارات و نهادها به صورت اردوي يک روز در محل پادگان سردار شهيد ابراهيم شريفي ارتفاعات روستاي بزد اين شهرستان برگزار مي شود.

وي يادآور شد: در همين ايام به منظور قدرداني از همسران جانبازان همايش پياده روي خانوادگي با حضور مسئولان برگزار مي گرددو همچنين ديدار مسئولان با عزيزان جانباز در منازل آنان انجام مي گيرد.