به گزارش صبح توس؛  علیرضا جنیدی، فرمانده سپاه بجستان ساعاتی پیش در مسجد شهید ذاکری شهر یونسی با بیان این مطلب که  امروز قریب به 40 سال از عمر بابرکت انقلاب اسلامی می‌گذرد، گفت: در همان اوایل انقلاب با توجه به این‌که تجربه مدیریتی وجود نداشت و هجمه‌های زیاد، عملیات تروریستی، ساقط کردن بنیان نظام از طریق ترور شخصیت‌های دینی و سیاسی ما مثل شهید مطهری، شهید بهشتی، در همان اوایل انقلاب رقم خورد، بنابراین منافقین حدس و گمانشان این بود که  ظرف 16-17 روز نظام از هم می‌پاشد.

 

فرمانده سپاه بجستان ادامه داد: یکی از شاخصه‌هایی که باعث شد بعد از 40 سال هرروز بر مجد و عظمت انقلاب اسلامی و بر تأثیر گزاری آن در دنیا افزوده و مانند انقلاب فرانسه، الجزایر، تونس، که دوام نیاوردند، نبود، قطع وابستگی کشور به دنیا و ایستادگی روی پای خودمان بود که امام به‌صورت عملی آن نشان داد.

 

جنیدی عنوان کرد: سرمنشأ و سرآغاز انقلاب ما سال 42 شروع شد، سال 42 امام تنها بود وقتی رژیم پهلوی امام را می‌دید به ایشان می‌خندید و می‌گفت شما با چه قدرتی می‌خواهید در مقابل ژاندارم و منطقه بایستی و امام با همان طمأنینه خاصی که به دلیل توسل و توکل داشت می‌گفتند سربازهای من در گهواره هستند، بعد از 17 سال، سال 57 وقتی انقلاب پیروز شد بیش از 220هزار شهید بزرگوار این پیش‌گویی امام را محقق کردند.

 

وی با اشاره به این مطلب که امام با دست‌های خالی قیام کردو برعکس رژیم‌های گذشته و با کمک مردم انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند، اظهار کرد: یکی دیگر از شاخص‌های مهم انقلاب، هیاهو و غوغایی بود که در دنیا به پا کرد و چشم امید ملت‌های بزرگ ازجمله ملت‌های مسلمان شد و این بیداری اسلامی که اخیراً در کشورهای دنیا راه افتاد به برکت انقلاب اسلامی بود. امروز اسلام و فرهنگ تشیع تا قلب اروپا ریشه دوانده است.

 

جنیدی تصریح کرد: پیش‌بینی اتحادیه اروپا این است که تا 10 سال آینده بیش از نیمی از کشورهای دنیا مسلمان می‌شوند، بنابراین امروز پیروزی انقلاب پیامش را به دنیا رسانده و ترس ایادی استکبار از این است که تأثیر گذاری اسلام باعث از هم پاشیدن هیمه استکبار در دنیا شود؛ امروز تنها کشور قدرتمند شیعه در دنیا که منادی حرکت اول صدر اسلام توسط امام علی (ع)، کشور جمهوری انقلاب اسلامی ایران است.

 

انقلاب اسلامی، سخت‌ترین مرحله تاریخ اسلام است

 

فرمانده سپاه بجستان، انقلاب اسلامی را سخت‌ترین مرحله تاریخ اسلام دانست و گفت: در این مرحله زمینه ظهور حضرت حجت را فراهم می‌شود. بزرگان و پیامبر نوید این را دادند که شخصی از قم حرکت خواهد کرد و حکومتی شکل خواهد گرفت که متصل به حکومت حضرت حجت می‌شود که گذشتن از این مرحله و رساندن آن به دست صاحب اصل آن نیازمند یک مدیریت کارآمد و تفکر جهادی است.

 

وی ضمن تاکید بر این مطلب که هر جا که نظام به مدیریت جهادی اتکا کرد بدون شک پیروز شد که نمونه عینی آن دوره هشت ساله دفاع مقدس بود به طوری که آن دوره توان تولید سیم خاردار را نداشتیم؛ اما با توکل در مقابل بیش از 40 کشور دنیا ایستادیم، به مسئله برجام اشاره و بیان کرد: در برجام ما پیش‌دستی کردیم و بیش از 12هزار سانتریفیوژ با غنای 20 درصد را از بین بردیم و قلب راکتور اراک را از کار انداختیم،  دانشمندان هسته‌ای را به خانه روانه کردیم به این امید که گشایشی در زندگی مردم ایجاد شود در عوض طرف مقابل بجای پاسخگویی به اعتماد ایرانیان هرروز به موضع‌گیری‌های تند و تحریم‌ها علیه ایران افزود.

 

فرمانده سپاه بجستان ادامه داد: دشمنان بحث حقوق بشر و موشک را بهانه می‌کنند، مقام معظم رهبری در این خصوص گفتند مشکل آن‌ها با هسته‌ای و حقوق بشر نیست، مشکل حق و باطل است، بناراین این دشمنی ادامه دارد، و برای برون رفت از مشکلات باید به ظرفیت‌های درونی نظام  تکیه داشته باشیم.

 

وی اظهار کرد: 20 روز آینده مبحث انتخابات را پیش رو داریم انتخابات ناموس مردم و عزت و آبروی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است. در هرکجا که مردم پای‌کار بودند و نظامشان پشت سرشان بوده آن نظام موفق بوده است. به طور حتم حضور مردم پای صندوق‌های رای تیری به قلب دشمنان این نظام است.

 

جنیدی خاطرنشان کرد: تجربه  نشان داده استکبار زیاد دنبال اصولگرا و اصلاح‌طلب نیست آن‌ها می‌خواهند میزان مشارکت مردم پایین بیاید آنان دنبال تفرقه هستند تا یک حکومت سکولار بر جامعه حاکم کنند، بنابراین ما در  دو دولت اصلاحات و اصولگرا دیدیم که دشمن دست از خباثت و دشمنی برنمی‌دارد.

 

فرمانده سپاه بجستان ضمن برشمردن شاخصه‌های انتخاب اصلح، تصریح کرد: از شاخصه‌های انتخاب اصلح قانون مداری و روحیه‌ مقاومت در برابر دشمن است و هر دولتی که این دو شاخصه را رعایت کرد موفق بوده است.

 

وی بعد از بیان تاریخچه آغاز درگیری‌ها و تداخل استکبار در کشورهایی همچون مصر، عراق و افغانستان به سیاست‌های آمریکا در قبال ایران پرداخت و بیان کرد: ما به‌واقع نحوه ناامن کردن کشورهایی همچون مصر، عراق و افغانستان را دیدیم که چگونه و با چه سیاستی این کشورها را متشنج کردند، حال همان سیاست‌ها را می‌خواهند در قبال ایران اجرایی کنند ولی دریغ از آن‌که ما ولایتی داریم که کلیه فتنه‌های دشمن را در 15 دقیقه سخنرانی خنثی می‌کند.

 

مدیریت ضعیف مخل پیشرفت است نه تحریم

 

فرمانده سپاه بجستان در ادامه به شرایط پس از تحریم اشاره کرد و گفت: در شرایط تحریم تنها نیرو و وزارت خانه‌ای که با فعالیت‌های خود ایران را به قدرت هفتم جهان تبدیل کرد وزارت دفاع بود و باوجود تحریم‌ها به توسعه خود ادامه داد و هیچ نگاه و چشم‌داشتی نسبت به خارجی‌ها نداشت. ما دیدیم تمام پیشرفت‌های موشکی ایران در زمان تحریم بود. این به آن منظور است تحریم نقشی در جلوگیری پیشرفت ما ندارد و این مدیریت ضعیف است که اختلال در پیشرفت کشور به وجود می‌آورد.

 

جنیدی بصیرت افزایی را وظیفه دانست و خاطرنشان کرد: در بحث انتخابات شأن و جایگاه سپاه و بسیج بالاتر از آن است که بر روی شخصی تکیه کند ولی روشنگری خود را خواهیم داشت، وظیفه ذاتی سپاه روشنگری و حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی است، خط و جناح ما انقلاب است و همراه با قوانین انقلاب هستیم.

انتهای پیام/