به گزارش خبرنگار صبح توس؛ حجت الاسلام جواد طاهری امام جمعه تربت جام امروز در همایش دانشگاه و انتحابات وحدت آفرین که در دانشگاه مجتمع عالی برگزار شد، با اشاره به این مطلب که انتخابات فرصتی برای مردم است تا مدیریت کشور را تغییر دهند، گفت: دشمن با استفاده از این فضا به دنبال تغییر ماهیت نظام اسلامی است.

 

وی ادامه داد: دشمن می‌داند که امکان تغییر حاکمیت برایش میسر نیست، بنابراین برنامه‌اش را بر تغییر ساختار و آرمان‌های حاکمیت قرار داده و می‌گوید هرکس حتی چند در صد از آرمان‌های حاکمیتی فاصله داشته باشد کفایت می‌کند.

 

امام جمعه تربت جام با اشاره به سیاه نمایی بعضی از رسانه‌ها، بیان داشت: نامزدها برای معرفی خود عملکردهای گذشته را منکر نشوند.

 

حجت الاسلام طاهری با اشاره به نقش ایران در منطقه و جهان افزود: انتخابات ما جشنواره‌ای برای انتخاب اصلح است که در معادلات منطقه‌ای جبهه مقاومت و حتی در جهان تاثیر گذار است.

 

وی با انتقاد از عملکرد مسئولان در خصوص ابلاغ سند اقتصاد مقاومتی یادآورشد: سند اقتصاد مقاومتی در 16 بند راهکار های اقتصادی را مطرح می‌کند که در چندین سال گذشته رهبری بر اجرای شدن این سند تاکید بسیار داشتند ولی با توجه به عملکرد ضعیف دستگاه‌های اجرایی امسال به دو شاخصه اشتغال و تولید نگاه ویژه داشتند.

 

امام جمعه تربت جام خطاب به نامزد های ریاست جمهوری تصریح کرد: نامزدهای انتخابات باید برنامه خود را در خصوص محقق شدن شعار سال ارائه کنند تا مردم بتواند با بررسی این دستورالعمل‌ها فرد اصلح را انتخاب کنند.

 

حجت الاسلام طاهری ادامه داد:  کشوری که 10 میلیون جوان با تحصیلات عالیه دانشگاهی دارد از سرمایه قوی برای اجرای برنامه درونی نظام بهرمند است که می‌توان با تکیه بر این سرمایه مشکلات مدیریتی را با روحیه جهادی و انقلابی این جوانان حل کرد.

 

وی گفتمان سازی را مثبت دانست و خاطر نشان کرد: گفتمان سازی جلوی موج سازی را می‌گیرد و  توسعه فرهنگ را سبب می‌شود.

 

امام جمعه بااستفاده از آیات الهی عنوان داشت: خداوند برای انتخاب انبیاء بر شاخصه‌هایی همچون  قدرت، علم و تدین تاکید داشت، ما هم مدیریت کشور را باید به کسانی بسپاریم که این شاخصه‌ها را داشته باشد و توجه کنیم که نگاه ما به انتخابات نباید بر اساس منافع شخصی باشد.

 

حجت الاسلام طاهری ابراز داشت: مشارکت گسترده در انتخابات و انتخاب اصلح  مهمترین اهداف انتخابات است.

 

وی با اشاره به فتنه دشمنان، بیان داشت: دشمن قابل اعتماد نیست و مسئولین نباید به دشمن امیدوار باشند و بدانند آنچه موجب شد که سایه جنگ از کشور دور شود حضور جوانان در نبرد با تکفیری‌ها درکشور عراق و سوریه بود.

 

امام جمعه تربت جام با اشاره با انتخابات شوراهای اسلامی شهر تربت جام تاکید کرد: ائتلاف بین شیعه و اهل سنت راهشگا و وحدت عملی است.

انتهای پیام/