محمد حسين زاده در گفت‌و‌گو با خبرنگار صبح توس، از برگزاری پیاده‌روی خانوادگی در شهرستان بردسکن خبر داد و اظهار کرد: اول تا هفتم اردیبهشت ماه با عنوان هفته سلامت نامگذاری شده و در پنجمين روز از این هفته، خانواده شبكه بهداشت و درمان بردسكن با حضور در برنامه پیاده‎روی خانوادگی اردوگاه شهيد بهاری این روز را گرامی داشتند.

 

مدير شبكه بهداشت و درمان بردسكن به لزوم تحرک بدنی، تفریحات سالم و فعالیت گروهی تأکید كرد و گفت: ورزش منجر به تامین سلامت افراد می‌شود و از این رو هر فرد باید در زندگی، ورزش را جزو اهم برنامه‌های خود قرار دهد.

 

وی ادامه داد: سلامتی مقوله مهمی است که در پیشرفت و توسعه هر جامعه نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند و در این میان، انسان به عنوان مهمترین سرمایه اجتماعی باید از سلامتی کامل بهره‌مند شود تا بتواند محور توسعه قرار بگیرد.

 

حسین‌زاده بیان داشت: در حاشیه برگزاری مراسم، ضمن مشاوره روان و مشاوره تغذيه، پايگاه خطرسنجي سكته‌هاي مغزي قلبي و سرطان هم برپا بود که پرسنل بهداشتی ضمن توزیع پکیج‌های آموزشی، فشار خون و وزن مراجعه کنندگان را اندازه گيري و پرسشنامه افسردگي را تكميل كردند.

 

وی یادآور شد: شعار هفته سلامت امسال «زندگی سالم، بانشاط و اميد» است که عنوان امروز چهارشنبه، شش اردیبهشت هم، «هنر و رسانه، سواد سلامت» و پنجشنبه هفت اردیبهشت با عنوان نهاد خانواده و مسئولیت اجتماعی نامگذاری شده است.

انتهای پیام/