به گزارش خبرنگار صبح توس؛ حجت الاسلام علي پيرنيا، امام جمعه موقت تربت جام امروز در جلسه شوراي پشتيباني آموزش و پرورش که در این اداره برگزار شد، گفت: معلمي شغل انبياست و مهمترين ماموريت معلمان تربيت دانش آموز ولايت محور است.

 

وی افزود: تغيير و تحولات انسان بستگي به پرورش و تربيت معلم دارد و معلم بايد خودش به دانش آموز بشناساند تا الگوي مناسب براي دانش آموزان باشند.

 

امام جمعه موقت تربت جام با اشاره به نقش تاثير گذار معلمان در جامعه يادآور شد: چنانچه بخواهيم طبقات و فاصله‌هاي اجتماعي را حذف کنيم نيازمند معلمين فداکار و دلسوز داريم؛ معلم است که دانش آموز را خود محور يا ولايت محور تربيت مي‌کند.

 

در ادامه محمد رضا کاميابي، رئيس اداره آموزش و پرورش تربت جام با تشريح برنامه‌هاي هفته بزرگداشت معلم گفت: همزمان با هفته معلم بيش از 20 برنامه فرهنگي در جهت تجليل از مقام و جايگاه معلمين و شهيد مطهري در سطح شهرستان برگزار مي‌شود.

 

وی افزود: مراسم تجليل از شهداي معلم ،عيادت از بيماران، محفل انس با قرآن و تجليل معلمان نمونه و بازنشسته از جمله برنامه‌هاي هفته بزرگداشت مقام معلم است.

 

رئيس اداره آموزش و پرورش تربت جام اظهار اميدواري کرد: همزمان با سالروز شهادت استاد مطهري و بزرگداشت مقام معلم، مسئولان اجرايي با حضور در مدارس از زحمات معلمين تجليل کنند تا باعث دلگرمي اين قشر فرهيخته شود.