بسته خبری «صبح توس»، مهم ترین اخبار و عناوین روزنامه های امروز 4 اردیبهشت ماه و اخبار روز گذشته مشهد و خراسان رضوی را در ادامه بخوانید:

 

 

میزبانی از مسئولان 59 شهر خارجی و داخلی

شهردار مشهد گفت: مشهد الرضا(ع) با برگزاری بزرگترین اجلاسیه شهرداران جهان اسلام در سال‌های اخیر همزمان میزبانی از مسئولان 40 شهر خارجی و 19 شهر داخلی را تجربه می کند.

 

استعفای شهردار مشهد منتفی است

مشهد- عضو شورای شهر مشهدمقدس گفت: افراد کم کار و پرصحبتی هستند که موی دماغ شورا و شهرداری شده‌اند و عظمت کار نیروهای انقلابی و ولایی را زیرسئوال می‌برند.

 

پرداخت خسارت سرمازدگی به استان در اولویت دولت نیست

*خراسان: وزیر جهادکشاورزی پیگیر پرداخت مطالبات خسارت دیدگان بخش کشاورزی بودم که در این زمینه معاونت برنامه‌ریزی این وزارتخانه گفت از سازمان برنامه و بودجه قول گرفته ایم که در بحث تامین منابع مالی پرداخت خسارت سرمازدگی به جهاد کشاورزی کمک کنند.

 

تخفیف های الکی و دست های بسته بازرسان​​​​​​​

 *خراسان: پیگیری تخفیف های کاذب فروشگاه های بزرگ پوشاک از اتحادیه و سازمان صنعت؛ در روزهای پایانی سال گذشته، در طرح مشترکی با اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و اتحادیه پوشاک دوخته مشهد، به گشت زنی در بازار پوشاک مشهد پرداختیم و نحوه برگزاری فروش فوق العاده یا همان تخفیف در واحدهای صنفی پوشاک را مورد بررسی قرار دادیم که البته در این بین بازرسان صنعت و معدن از ورود به بحث بازرسی از برخی واحدهای صنفی، تحت عنوان فروشگاه های بزرگ و فروشگاه های زنجیره ای عرضه پوشاک امتناع کردند و برای این بحث هم دلایل خود را داشتند.

 

60درصد مدارس استان نیازمند نوسازی​​​​​​​

*خراسان: نیاز به نوسازی وبازسازی 60درصد از مدارس استان وتخریبی بودن 40درصد از این مقدار، تحقق 60درصد از تعهد 82میلیارد تومانی خیران مدرسه ساز درسال گذشته، نوسازی 7هزارو200کلاس درس طی 10سال گذشته و آغاز عملیات نوسازی 4مدرسه از 32مدرسه آسیب دیده از زلزله اخیر از جمله موضوعات مهم مطرح شده در نشست خبری اداره کل نوسازی وبازسازی مدارس استان بود.

شائبۀ رانت در طرح جامع​​​​​​​

*شهرآرا: طرح توسعۀ شهری مشهد در کنار دخل‌وتصرف‌های غیرقانونی همچنان بلاتکلیف است؛ شائبۀ رانت در طرح جامع

 

ابلاغ سند آمایش استان معطل تدوین سند ملی​​​​​​​

*شهرآرا: آمایش سرزمین، ارزیابی نظام‌مند عوامل طبیعی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و... به منظور یافتن راهی برای تشویق و کمک به جامعه بهره‌برداران در انتخاب گزینه‌هایی مناسب است تا با افزایش و پایداری توان سرزمینی در نیازهای جامعه برآورده شود. به بیانی دیگر توزیع متوازن و هماهنگ جغرافیای کلیه فعالیت‌های اقتصادی اجتماعی در پهنه سرزمین نسبت به قابلیت‌ها و منابع طبیعی و انسانی را «آمایش سرزمین» می‌گویند. از مهم ترین خصوصیات برنامه آمایش سرزمین جامع نگری، کیفیت و سازماندهی فضایی آن است.

انتهای پیام/