بسته خبری «صبح توس»، مهم ترین اخبار و عناوین روزنامه های امروز 2 اردیبهشت ماه و اخبار روز گذشته مشهد و خراسان رضوی را در ادامه بخوانید:

 

 

لزوم بازنگری در قوانین انتخابات/ مردم مراقب نفوذ دشمن در زمان انتخابات باشند

مشهد- نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: در قانون اساسی شرایط رئیس جمهور دقیق و زیبا توصیف شده اما شرایط کسی که قرار است کاندیدا شود را قانون انتخابات مجلس و شورای نگهبان باید تنظیم کند.

 

روحانی گزینه «عاریتی» اصلاح‌طلبان بود/ مواظب باشیم در پازل دشمن بازی نکنیم

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: روحانی عضو جریان اصلا‌ح‌طلب نبود و گزینه عاریتی آنها بود که عقبه جریان اصلاح‌طلب در آرای وی مؤثر بود.

 

قطار برقی مشهد - تهران در آستانه تامین اعتبار

*خراسان: 12 بهمن ماه سال 90  پس از گذشت هشت سال از آغاز مطالعات و نیز ۴۶ماه از مصوبه دولت نهم ، طی مراسمی برقی کردن خط آهن مشهد - تهران آغاز شد اما دو سال پس از آغاز اجرای این پروژه، یعنی اواخر آذرماه سال 92 قاسم ساکتی مدیر وقت طرح برقی سازی راه آهن کشور اعلام کرد که بعد از دو سال پیشرفت این پروژه حدود 2.86 درصد است! مدیرعامل راه‌آهن:تا پایان اردیبهشت، اعتبار مالی قطار برقی تهران مشهد تأمین خواهد شد.

 

آغاز عملیات اجرایی دو خطه شدن راه آهن خواف - بندر عباس​​​​​​​

 *خراسان: کلنگ عملیات اجرایی کمربندی راه آهن شادمهر در شهرستان مه ولات به ایستگاه سالار در شهرستان رشتخوار، با حضور معاون فنی و مدیر توسعه خطوط راه آهن کشور، معاون استاندار و فرماندار تربت حیدریه و فرمانداران شهرستان های مه ولات و رشتخوار و جمعی از مسئولان شهرستان مه ولات در محل ایستگاه راه آهن شادمهر به زمین زده شد 

 

معاون اول رئیس جمهوری به مشهد سفر می کند​​​​​​​

*خراسان: استاندار با بیان این که برای سفر رئیس جمهور به مشهد درخواستی ارائه کرده ایم اما این برنامه قطعی نشده است، افزود: سفر رئیس جمهوری در هفته آینده به مشهد منتفی است اما معاون اول رئیس جمهوری به دعوت مولاوردی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و به منظور شرکت در اجلاس وزیران زن کشورهای اسلامی که در چارچوب برنامه های رویداد مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام در مشهد برگزارمی شود، پنج شنبه هفته جاری به این شهر سفر می کند.

پیوند «مشهد» با فدراسیون روسیه​​​​​​​

*شهرآرا: در سفر یک‌روزۀ رئیس‌جمهور تاتارستان به مشهد، چند تفاهم‌نامۀ همکاری به امضاء رسید؛ پیوند «مشهد» با فدراسیون روسیه

 

رقابت ٨٠٠ نفر برای ١۵کرسی شورای شهر​​​​​​​

*شهرآرا:معاون سیاسی فرماندار مشهد گفت: «صلاحیت ٨٣.٣ درصد داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهری حوزه شهرستان مشهد ازسوی هیئت‌های نظارت تأیید شد». 

انتهای پیام/