به گزارش صبح توس، حجت‌الاسلام حسین وحیدی، امام‌جمعه بجستان در خطبه نماز جمعه این هفته بعد از دعوت به تقوای الهی و برشمردن اهداف بعثت پیامبران اظهار کرد: بعثت بدین معنا است که خداوند کسانی را به پیامبری برمی‌انگیزد تا وحی الهی را به انسان‌ها برسانند و هدایت آنان را به‌سوی کمال شایسته انسانی در دست‌گیرند.

 

امام‌جمعه بجستان با بیان این نکته که یكی از مهم‌ترین علت‌های تربیت و رشد و تكامل انسان، وجود الگو و نمونه‌ رفتار است، ادامه داد: پیامبران الهی كه انسان‌های كامل و تربیت‌شده پروردگارند، این نقش را به بهترین شكل بر عهده می‌گیرند،  پس هدف پیامبران الهی در یک شجره، تقوا و تزکیه نفس انسان‌هاست؛ پیامبر خاتم (ص) آمد و در مدتی کوتاه انسان‌هایی مثل علی (ع) و زهرا (س) و سلمان و ابوذر و مقداد را تربیت کرد و اسلام را رشد داد.

 

حجت‌الاسلام وحیدی عنوان کرد: در آستانه یک حرکت عظیم و با بصیرت و انشالله باعزت و در آستانه یک تحول بزرگ و عظیم به دنبال سربلندی‌هایی که این ملت داشته است، قرار داریم و امیدواریم مسئله انتخابات با بصیرت و مشارکت حداکثری مردم و با امنیت و قانون مداری محقق شود.

 

وی خاطرنشان کرد: چنانچه انتخابات بر پایه اخلاق استوار نشود عزت و افتخاری که انتظار می‌رود در پی نخواهد داشت، البته در جامعه اسلامی ما چنین نخواهد بود مردم ما مسلمان‌اند و با ارزش‌های اسلامی، دینی و اخلاقی و اجتماعی وارد میدان می‌شوند، با توجه به این‌که مردم ما بیش از 98 درصد به اسلام و قرآن رأی دادند، انتظار می‌رود نامزدها با معیار و ارزش‌های اسلامی وارد شوند.

 

 امام‌جمعه بجستان ضمن اشاره به اندرز امیرالمؤمنین به مالک اشتر نسبت به نمازش، ادامه داد: در دولت یازدهم رهبری بعداز اینکه رئیس‌جمهوری به منصب حکومت رسید فرمودند آقا نماز و توسل به ائمه را فراموش نکنید این بدان معناست که مردم به شما به‌عنوان مسلمان رأی دادند یعنی هر بی‌بندوباری نمی‌تواند بیاید ولی الحمدالله کاندیدهای ما این‌گونه نیستند.

 

حجت‌الاسلام وحیدی به تعبیرهای امام (ره) در رابطه باصلاحیت کاندیدها و پذیرفتن قانون هرچند مخالف عقایدشان باشد اشاره کرد و گفت و گفت: ما مسلمانیم و نباید همدیگر را متهم به فساد مالی و دیگر فسادها کنیم، رقابت غیر از تهمت زدن است، اسراف و هزینه‌های گزاف برای تبلیغات برای چیست؟.

 

وی به آسیب‌های فضای مجازی اشاره و تصریح کرد: فضای مجازی خیلی خطرناک است؛ چراکه هر خبری را پخش می‌کنند. فضای مجازی قصه پفک و چیپسی است که برای بچه‌های صعودی ریختند آنجا جان بچه‌ها را گرفتند، ولی اینجا روان و معنویت شمارا نابود می‌کنند و این قصه استعمار است.

 

حجت‌الاسلام وحیدی ادامه داد: هر نامزد باید امتیازات و توانایی خودش را بگوید، وعده‌های دروغ به مردم ندهد و ایجاد شوق و ترس دروغین نکند و از دادن آمارهای سست و پوچ فاصله بگیرد.

 

وی ضمن تاکید بر این موضوع که کاندیدها حرف‌های بی‌امتیاز نگویید و به لبخندهای دشمن خوشحال نشوند، خطاب هب کاندیدای ریاست جمهوری، گفت: پیشرفت و عدالت دوروی یک سکه‌اند، هیچ‌کدام را فدای دیگری نکنید، پیشرفت و توسعه در کنار هم باید باشد مردم نگاه می‌کنند زندگی مسئولین و خانواده‌هایشان را و آنگاه قضاوت می‌نند و حتی الگو می‌گیرند.

 

امام‌جمعه بجستان خاطرنشان کرد: رهبری می‌فرماید «مگر نقطه مقابل اصولگرایی، اصلاح‌طلبی ست نه بلکه لاابالیگری است و مگر نقطه مقابل اصلاح‌طلبی، اصولگرایی نه تحریف است لذا من خودم اصولگرایی، اصلاح‌طلب هستم» و ضمن ارائه معیارها می‌فرمایند «من را به کسی نسبت ندهید».

 

انتهای پیام/