به گزارش خبرنگار صبح توس؛ حجت الاسلام علی اکبر موحدی پور امام حمعه شهرستان جغتای ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این شهرستان که در مسجد جامع این شهر برگزار شد با اشاره دوم اردیبهشت و سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اظهار داشت:  یکی از فرمان های سرنوشت ساز امام فرمان تشکیل سپاه پاسداران بود و در حالی که در ابتدا اینگونه تصور نمی شد که وجود سپاه  نمی تواند منشا خیرات و برکات فراوان برای کشور و نظام باشد.

خطیب نماز جمعه جغتای افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بدو تشکیل باعث شد تا کودتاهای بیشماری که دشمن برنامه ریزی کرده بود ناکام بماند و درخت انقلاب تناور بشود و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ع) با سه قرارگاه زیر مجموعه خود شامل قرارگاههای نوح، کربلا و کوثر در زمان جنگ هم با  ایفای نقش در راه سازی. سنگر سازی. به یاری مدافعان از مرز و بوم پرداختند و در دوران بعد از جنگ نیز پروژه های عظیمی را در حوزه های مختلف در دور افتاده ترین نقاط کشور اجرا نموده است.

حجت الاسلام موحدی پور با تبریک پیشاپیش عید بزرگ مبعث خاطرنشان کرد: عید مبعث را باید بزرگترین عید تاریخ انسانیت و روز برافرشتن پرچم نهضتی دانست که با رویدادی همچون خلقت انسان همطرازی می کند.

شکست آمریکا در صحرای طبس درس عبرتی تاریخی است

وی با یادآوری سالروز شکست حمله آمریکا در صحرای طبس تشریح کرد: ایالات متحده آمریکا بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به دلیل ضربه های سنگینی که خورده بود از هر خدعه و کارشکنی علیه انقلاب اسلامی کوتاهی نمی کرد و با استفاده از لانه جاسوسی خود به جاسوسی از امور داخلی کشورمان می پرداخت.

امام جمعه جغتای اظهار داشت: بعد از تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان و اسارت جاسوس های آمریکایی به دست نیروهای انقلاب، آمریکایی ها تصمیم گرفتند تا با استفاده از موقعیت خاص صحرای طبس به تهران حمله کنند و اسرای خود را آزاد نمایند ام ابه فضل الهی این عملیات به شکست انجامید و با دادن خسارات سنگین پا به فرار گذاشتند و درس عبرتی تاریخی برای مرعوبان از هیمنبه پوشالین آمریکا رقم خورد.

تشخیص شورای نگهبان فصل الخطاب است

حجت السلام موحدی پور در بخش پایانی خطبه های این هفته نماز جمعه جغتای با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری گفت:  با توجه به تعدد بالای ثبت نام کنندگان شورای نگهبان وظیفه ای سنگین را برای معرفی لیست نهایی بر عهده داشت که همانند گذشته توانست با سربلندی و دقت به انجام برساند و مثل تمام ادوار بعد از انقلاب اسلامی وظایف محوله به این شورا را به نحو احسن انجام دهد.

وی در دامه به نارضایتی برخی جریان ها و برخی چهره ها از تصمیمات و تشخیص های قاطع شورای نگهبان اشاره و تشریح کرد: برحسب فرموده امام راحل (ره)، "ملاک تعیین و معرفی افراد برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری، تشخیص شورای نگهبان می باشد و تشخیص این شورا مخالف اسلام و قانون نیست و میزان است" و از این رو تصمیم شورای نگهبان فصل الخطاب می باشد و همه باید به آن احترام بگذاریم.

امام جمعه جغتای خاطرنشان کرد: انتظاز می رود نامزدهای انتخاباتی و طرفدارانشان در زمان تبلیغات انتخاباتی اخلاق اسلامی و قانون را رعایت نموده و سوژه ای به مخالفین نظام ندهندتا در روز ۲۹ اردیبهشت ماه با حضور گسترده خود در پای صندوق های رای برگ زرین دیگری برای این نظام مقدس خلق نماییم.

انتهای پیام/