به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام مظفر تاجی، امام‌جمعه چناران در خطبه‌های نماز جمعه این هفته چناران با اشاره به ایام انتخابات و رقابت‌های انتخاباتی ضمن دعوت از کاندیداها و طرفدارانشان به تقوای سیاسی، اظهار داشت: آنچه بیش از هر چیز اهمیت دارد رعایت اخلاق در عرصه رقابت‌ها و تبلیغات انتخاباتی است، چه از ناحیه خود نامزدها و چه دست‌اندرکاران و اعضاء ستادهای انتخاباتی.

 وی ادامه داد: انتخابات نقشی اساسی در نظام جمهوری اسلامی ایران دارد اما نظام اسلامی در عرصه انتخابات نیز نباید مقلد و پیرو الگوهای ناسالم غربی باشد و ازاین‌رو در تبلیغات انتخاباتی نیز باید از برخی از شیوه‌ها و روش‌های رایج در غرب خودداری کرد و با رعایت معیارهایی، زمینه بداخلاقی تبلیغاتی و انتخاباتی را از میان برداشت.

 وی افزود: شایسته است که همه کاندیداهای انتخاباتی آتی چه در سطح ریاست جمهوری و چه در سطح شوراها با در پیش گرفتن شیوه‌های صحیح تبلیغاتی از گرفتار کردن خود و کشور به بداخلاقی انتخاباتی خودداری کنند و امید است که با رعایت اخلاق و قانون به‌گونه‌ای عمل کنیم که شیوهٔ تبلیغاتی و اقدامات تبلیغاتی در نظام اسلامی الگویی خوب و مناسب برای تبلیغات ایجاد شود، نه آن‌که با پیروی از شیوه‌های ناسالم غربی کشور خود را دچار گرفتاری‌هایی از سنخ نظام ناسالم تبلیغاتی غربی نماییم.

رهبر انقلاب؛ کسی حق ندارد از جانب ملت شجاع و حاضر درصحنهٔ ایران بترسد

حجت‌الاسلام تاجی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار جمعی از فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران با ایشان گفت: یکی از محورهای اصلی بیانات رهبر معظم انقلاب این بود که تهدید و ارعاب ازجمله ابزارهای دشمن است که از آن بهره می‌گیرد و تلاش می‌کند تا مسئولان و مردم کشورهای مخالف خود را با ترس مجبور به کار در جهت منافع مستکبرین کند.

وی افزود: غالب این تهدیدها و تشرها توخالی و فاقد محتواست و در بسیاری از موارد دشمنان توان انجام تهدیدهای خود را ندارند. البته نیروهای مسلح چنان‌که رهبری بارها متذکر شده‌اند باید کمترین تهدیدها را نیز باقدرت پاسخ بدهند اما مسئولان سیاسی و مدیران کشور و مردم نباید در برابر تهدید دشمن دچار ضعف و سستی شوند زیرا دشمن همین را می‌خواهد و بسیاری از شگردهای کاری دشمنان بر تهدید و ایجاد ترس مبتنی است.

خطیب جمعه چناران خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب در ین دیدار متذکر شدند که کسی حق ندارد از جانب ملت شجاع و حاضر درصحنهٔ ایران بترسد. اگر کسی می‌خواهد در برابر تهدید دشمن و ارعاب او بترسد این به خودش ربط دارد اما حق ندارد به نمایندگی از ملت ایران و در جایگاه مسئولان ایرانی و یا از طرف مردمی که خود شجاع هستند و در میدان حاضرند و پوشالی بودن تهدیدها را می‌دانند، بترسد. دشمن، چه آمریکا و چه بزرگ‌تر از آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند

واقعه طبس از معجزات و امدادهای غیبی الهی است

 وی در همین راستا و با اشاره به دشمنی دشمنان هم در انقلاب پیامبر اسلام (ص) وهم انقلاب اسلامی با اشاره به امدادهای الهی، به حادثه طبس اشاره و عنوان کرد: حادثه طبس مصداقی از امدادهای غیبی الهی برای انقلاب اسلامی‌ مردم ایران بود که بار دیگر قدرت الهی و وهن و سستی کید و مکر دشمنان خدا را آشکار ساخت، بی‌شک واقعه طبس از معجزات الهی و از امدادهای غیبی حضرت حق بود.

 حجت‌الاسلام تاجی بابیان اینکه آنچه در این ماجرا گذشت، رویدادی ساده، زودگذر و فراموش شونده نبود، گفت: این ماجرا نمادی ماندگار برای همیشه تاریخ است، گفت: اگر خداوند به انقلاب اسلامی، رهبر و مردم ایران عنایت ویژه‌ای نداشت، این تهاجم گسترده که از ماه‌ها قبل تدارک دیده شده و به میزان قابل‌توجهی برای آن نیرو و دقت صرف شده بود، به این سادگی و با توفانی از شن خنثی نمی‌شد. در این صورت، چه کسی توانایی آن را داشت که از اجرای این نقشه شوم و گسترده جلوگیری کند؟

حادثه طبس نشان از حقانیت نظام اسلامی دارد

 امام‌جمعه چناران اظهار داشت: شاید بتوان ادعا کرد حوادثی مثل حادثه طبس و همچنین حوادث مشابه آن مثل لو رفتن کودتای نوژه، یاری خداوند و پیروزی در دفاع مقدس در مقابل دنیا، حوادث تلخ فتنه 88 و...که از امدادهای غیبی الهی هستند نشان از حقانیت نظام اسلامی است.

خدمات سپاه از قائله کردستان تا آبادانی کشور و مقابله با تهاجم فرهنگی

 وی با اشاره به سالروز تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: سپاه پاسداران خدمات ارزشمندی را برای نظام اسلامی داشته است. از قائله کردستان تا فتنه منافقین و ترور تا هشت سال دفاع مقدس و بعدازآن با آغاز دوران زعامت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) با رویکرد ولایت مداری گوش‌به‌فرمان ولی امر مسلمین در راه آبادانی کشور و مقابله با تهاجم فرهنگی و جنگ نرم وارد شد.

حجت‌الاسلام تاجی ادامه داد: سپاه با بهره‌مندی از جوانان مخلص و متخصص، با به‌کارگیری ظرفیت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در راه توسعه زیربناهای اقتصادی و کاهش وابستگی به کمک‌های فرامرزی؛ صدها پروژه عظیم ملی اقتصادی، عمرانی و سازندگی را با موفقیت به سرانجام رساند و هر جا که دیگر ادارات و نهادهای دولتی که نیازمند کمک و خدمت‌رسانی بودند.

قاچاق، مانعی بزرگ بر سر راه تولید ملی/ ورود ۷۰ درصدی کالای قاچاق از مبادی رسمی

 وی با اشاره به شعار سال 96 یکی از موانع مهم تولید و اشتغال را قاچاق کالا دانست و گفت: از مهم‌ترین موانع تولید در کشور، قاچاق کالا بوده که متأسفانه طبق آمارهای رسمی بین ۲۰ تا ۲۵ میلیارد دلار و به اعتقاد دولتی‌ها ۱۵ میلیارد دلار حجم آن است و به گفته رئیس کمیسیون اقتصاد مجلس تقریباً ۷۰ درصد آن از مبادی رسمی کشور انجام می‌شود.

مبارزه با قاچاق، لازمه مقابله با باندهای فاسد اقتصادی است

وی ادامه داد: دولت باید بیش‌ازپیش توجه خود را به مبارزه با قاچاق معطوف کند تا بتواند با گروه‌ها و باندهای فاسد اقتصادی برخورد جدی داشته باشد. همه باید باور داشته باشیم که ورود کالای قاچاق به بازارهای کشور، سمی مهلک برای چرخه تولید، عرضه و تقاضا هست، هم‌چنین در این امر باید منافع ملی را به منافع حزبی و دسته‌ای ترجیح دهیم.

 خطیب جمعه چناران گفت: جلوگیری از واردات بی‌رویه کالا آن‌هم به‌صورت رسمی به کشور یکی از نکاتی است که باید به آن توجه ویژه‌ای کرد. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های حمایت از تولید ملی، حفظ مشاغل موجود است و این در حالی بوده که دولتی‌ها، به‌عنوان عامل اصلی و نگهبان اقتصاد کشور در بحث واردات از هیچ اصولی پیروی نکرده و به نظر می‌رسد نقشه راهی نیز برای خود ترسیم نکرده‌اند.

حوادث دل‌خراش تروریستی در سوریه و هویدا سازی ماهیت تکفیری‌ها

 وی با اشاره به حادثه تلخ و دل‌خراش تروریستی درفوعه و کفریا عنوان کرد: گروه‌های تروریستی تکفیری در طول قریب به هفت سال گذشته از ارتکاب هیچ جنایتی علیه غیرنظامیان سوری ازجمله زنان و کودکان این کشور، دریغ نکرده‌اند. تاکنون هزاران نفر از مردم سوریه قربانی انفجارهای تروریستی این گروه‌ها شده‌اند.

 حجت‌الاسلام تاجی بیان داشت: آن‌ها تلاش می‌کنند تا ضمن منحرف ساختن افکار عمومی منطقه و جهان از شکست‌های سنگینشان در برابر نیروهای سوری و هم‌پیمانان خارجی آن در عرصه تحولات میدانی، برای ترمیم صفوف ازهم‌پاشیده خود زمان بخرند. تروریست‌های تکفیری که امروز در عرصه تحولات میدانی در سوریه به‌شدت در جایگاه ضعف قرار داشته و موقعیت خود را درخطر می‌بینند، جان غیرنظامیان و افراد بی‌دفاع و بی‌گناه را دستمایه تحقق اهداف میدانی خود قرار داده‌اند.

 وی افزود: نباید از این مسئله غافل شد که تروریست‌های تکفیری موجودیت خود را از حامیان مالی تسلیحاتی‌شان ازجمله ایالات‌متحده آمریکا و کشورهای غربی دریافت می‌کنند. ایجاد هرج‌ومرج در سوریه، این کشور را به جولانگاه گروه‌های تکفیری که حتی ذره‌ای بویی از انسانیت نبرده‌اند، تبدیل کرده است. کشتار بی‌رحمانه غیرنظامیان بی‌گناه در سوریه دردی از دردهای مختلف تکفیری‌ها در این کشور درمان نمی‌کند؛ اما همین کشتارها به امور روزمره‌شان تبدیل‌شده و آن‌ها هویت خود را با ارتکاب این دست جنایت‌ها تعریف می‌کنند.

سیل‌زدگان آذربایجان در رقابت‌های انتخاباتی فراموش نشوند

 وی ضمن تسلیت حادثه دل‌خراش سیل در آذربایجان و جان باختن تعدادی از هم‌وطنان گفت: ازمسولین انتظارمی رود تمام سعی و تلاش خود را در جهت کمک به سیل‌زدگان و خانواده‌ای داغ‌دیده به کار ببندند ونکند درایام رقابت‌های تبلیغات انتخاباتی این‌ها به فراموشی سپرده شوند.

انتهای پیام/