به گزارش صبح توس؛ به  نقل از طرقبه‌نیوز، نماز جمعه این هفته شهر طرقبه به امامت حجت‌الاسلام محمدحسن ایزدی در مصلی این شهر و با حضور مردم شهیدپرور طرقبه برگزار شد.

حجت‌الاسلام ایزدی ضمن اشاره به مناسبت های هفته از جمله تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مبعث پیامبر اکرم(ص) و شکست نیروهای آمریکا در صحرای طبس گفت: امام خمینی(ره) در شرایطی خاص بر تشکیل ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای حفاظت از انقلاب و درستاوردهای آن تأکید کردند و مردم با توکل بر خدا انقلاب را حفظ کردند.

وی افزود:در سال59 نیروهای الهی بیدار بودند و در برابر نیروهای آمریکایی به وسیله شن ها دشمن را ساقط کرد لذا از همان روزها دست الهی با مردم خداباور و خدایاور بوده است.

 

امام جمعه طرقبه با بیان اینکه ماه رجب ماه ولایت است و ماه شعبان ماه پیامبر اکرم(ص) است اظهار کرد:  پیامبر(ص) برای اوج رساندن مکارم اخلاق مبعوث شده اند و لذا اخلاق انتخاباتی از مهم ترین نکات است .

وی با اشاره به دسته بندی و تقشیم  خواص از جانب پیامبر به امرا، علما، عباد و تجار تصریح کرد: سردمداران حکومتی باید نگهبان و پاسدار ارزشهای الهی باشند که با خون شهدا به دست آمده است و نباید این راه گم شود لذا عرصه انتخابات و انتخاب افراد لایق و باتقوا دارای اهمیت است.

 

حجت الاسلام ایزدی با بیان این مطلب که انسان در خودسازی باید تلاش داشته باشد گفت: انتخابات دستاورد بزرگ و ثمره خون شهدا است؛علی رغم اصول محکم درقانون اساسی ضرورت دارد قانون انتخابات در کشور اصلاح شود.

 

وی افزود: مهم ترین مسئله رعایت اخلاق انتخاباتی از جانب طرفداران و کاندیدا است تا از تهمت ها و اهانت ها کاسته شود و باید موضع گیری و طرفداری ها برای رضایت خداوند باشد.

 

امام جمعه طرقبه ضمن تأکید بر مسئله قانون محوری خاطرنشان کرد: تخریب شورای نگهبان امری ناپسند و ضدقانون است و مخالفت با آن مخالفت با اسلام و حرام محسوب می شود لذا عمل به قانون از هرج و مرج جلوگیری می کند.

انتهای پیام/