به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام علی‌اصغر شریعتی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه سرخس با تبریک مبعث پیامبر اکرم (ص) اظهار کرد: تنها نعمتی که خداوند بر بندگانش منت نهاد، نعمت بعثت نبی مکرم اسلام بود.

امام‌جمعه موقت سرخس افزود: بعثت در رأس همه مسائل قرار می‌گیرد چون ریشه هدایت، کمال، اساس تربیت و از همه مهم‌تر اساس اخلاق است.

 

وی عنوان کرد: اگر اخلاق ضعیف نباشد، نباید امروز شاهد افزایش پرونده‌ها در دادگستری‌ها باشیم؛ اختلافاتی که اکثر آن‌ها به دلیل مسائل جزئی بوده و با گذشت قابل‌حل است.

 

خطیب نماز جمعه سرخس در ادامه با تبریک دوم اردیبهشت‌ماه سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، از فداکاری‌ها و ازخودگذشتگی‌ها این نهاد مقدس در عرصه‌های مختلف تقدیر کرد و اظهار داشت: امروز شاهد خدمت‌رسانی گسترده سپاه در عرصه‌های مختلف کشور هستیم و هر جا نیاز به کمک باشد، سپاه وارد میدان عمل می‌شود.

 

شریعتی بابیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پیمان‌های بزرگ صنعتی حضور فعال و موفق دارد، تصریح کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم در صحنه جهاد و خدمات غیرنظامی و هم در حوزه نظامی و دفع تهدیدات دشمن موفق عمل کرده است.

 

امام‌جمعه موقت سرخس در ادامه به سالروز شکست آمریکا در طبس اشاره کرد و افزود: پس‌ازاینکه لانه جاسوسی تسخیر شد، آمریکا به بهانه آزاد کردن جاسوسان لشکرکشی کرد و با همکاری مخفیانه و محرمانه عوامل داخلی خودش در ایران و با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده و حتی پیش‌بینی وضعیت جوی وارد صحرای طبس شد، اما در سوم اردیبهشت‌ماه خداوند طوفان را فرستاد و نقشه آنان را نقش بر آب کرد و به تعبیر حضرت امام (ره)، شن‌ها لشکریان خدا شدند.

 

وی با تأکید بر اینکه آمریکا یال و کوپالش ریخته و فقط نعره‌اش مانده است، بیان داشت: به یاری خداوند متعال و اطاعت‌پذیری ملت ایران، وعده‌های نصرت الهی تاکنون محقق شده و در تمامی عرصه‌ها دشمن ملت ایران و دشمن اسلام که آمریکا است، ضربه خورده است.

 

شریعتی در ادامه به مسئله انتخابات اشاره کرد و اظهار داشت: از امروز تبلیغات کاندیداهای ریاست جمهوری آغاز می‌شود و آن چیزی که در درجه اول مهم است، حضور گسترده و پرشور مردم در انتخابات باید جدی گرفته شود.

 

خطیب نماز جمعه سرخس با تأکید بر اینکه «اخلاق انتخاباتی» باید در رأس فعالیت‌های تبلیغاتی کاندیداها و طرفدارانشان باشد، افزود: حضور گسترده مردم در انتخابات پشتوانه محکمی برای نظام اسلامی است و هر چه این حضور پررنگ‌تر شود، توطئه‌های دشمنان خنثی می‌شود.

 

امام‌جمعه موقت سرخس فتنه ۸۸ را درسی برای هوشیاری ملت ایران در برابر توطئه‌های دشمنان دانست و تصریح کرد: طرفداران کاندیداها باید طوری در میدان تبلیغات رفتار کنند که زمینه نفوذ دشمن فراهم نشود و توطئه‌ها ریشه نکنند.

انتهای پیام/