به گزارش خبرنگار صبح توس؛ حجت الاسلامعلی پیرنیا امام جمعه موقت تربت جام در خطبه های نماز جمعه این شهر که در مصلی الغدیر برگزار شد اظهار کرد: سپاه با آزمایش موشك زیرسطحى جهان که با ۱۰۰ كیلومتر سرعت ۲۵ كیلومتر از نمونه آمریكایى آن سریع‏تر حرکت می کند باعث شد سکوت مرگبار را در حیطه نظامی جهان شاهد باشیم و امروز هر دشمنی به ما حمله کند، برای بیرون آوردن نفسی که فرو برده، بایستی از ما اجازه بگیرد.

وی با یادآوری شكست حمله نظامى آمریكا به ایران در طبس بر اثر طوفان شن بعد از تسخیر لانه جاسوسی امریکا خاطر نشان کرد: آمریکا با هدف آزاد سازی جاسوسان با تجهیزات منحصر به فرد وارد خاک ایران شد که گرفتار طوفان شن شد که خودش یکی از مصدایق کاربردی و الهی شعار مرگ بر آمریکاست.

امام جمعه موقت تربت جام عنوان کرد: چون ثمره شعار مرگ بر آمریکا را به صورت مصداقی و نمونه خارجی دیده ایم، هیچگاه دست از دشمنی با آمریکا و شعار مرگ بر آمریکا بر نخواهیم داشت.              

حجت السلام پیرنیا با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با فرماندهان ارتش در 29 فروردین اظهار داشت: مسئولان ترس خود را نباید پای مردم بگذارند را که دشمن چه آمریكا و چه بزرگ‏تر از آمریكا هیچ غلطى نمى‏توانند بكنند.

وی با اشاره به گشته شدن 126 تن در دو شهر «فَوعه» و «كَفَریا» که ۸۰ نفر از آنها كودك بود گفت: تنها فرق این جنایت تکفیرها با دیگر جنایت هایشان نوع انجام آن بود که مردم را بعداز 48 ساعت گرسنگی به عنوان دادن غذا به ماشین های انفجاری نزدیک می کنند و آنان را در آتش زنده می سوزاند و از همه مهمتر سکوت مدعیان حقوق بشری است.

امام جمعه موقت تربت جام با اشاره  به فرمان حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تشكیل سپاه عنوان داشت: هیچ كسى گمان نمى‏ کرد که روزی سپاه علاوه بر پاسدارى از انقلاب و آرمان هایش گام در راه سازندگى كشور بگذارد.

حجت الاسلام پیرنیا با اشاره به تجربه سپاه در دوران جنگ و ساخت سازه های بزرگ ادامه داد: بعد از جنگ این نهاد پا در عرصه سازندگی کشور گذاشت که نتیجه اولیه آن  در توان هیچ دولتی نبود و توانست 1200 کیلومتر راه را بازسازی وتعمیر کند و با به کارگیری 11 هزار متخصص بیش از ۷۰۰ پروژه مهم کشور را به سامان رساند.

وی با تقدیر از نگاه قرارگاه سازندگی سپاه به مناطق محروم کشوریادآور شد: در مناطق صعب العبور که هیچ پیمان کاری وارد منطقه نمی شد تا به امروزتوانسته است ۱۲ هزار و ۹۰۵ پروژه را عملیاتی نماید و هم اکنون 288 پژوه را در دست اقدام دارد.

امام جمعه موقت تربت جام با اشاره به دستاوردهای نظامی سپاه ابراز داشت: سپاه از وظیفه بازدارندگی دشمن غافل نمانده و با ساخت انواع موشک ها فوق مدرن و ضد موشک ها،ناوچه ها و ماشین آلات نظامی خود را آماده جوابگوئی هر تهدید کرده و جهان را در حیرت فرو برد.

وی افزود: برکت بعثت، فقط جنبه مسلمانی نداشت بلکه جهانی است و از همین جهت بعثت به اندازه خلقت خود انسان ارزش داشته و برترین و بزرگترین و پربركت‏ترین روز سال است.

امام جمعه موقت تربت جام با اشاره به هدف بعث عنوان داشت: تبعیت از رسالت و پس از آن تبعیت از ولایت و امروز تبعیت از ولایت فقیه فطری بشر و تنها راه برون رفت معضلات جهانی است.

حجت الاسلام پیرنیا با اشاره به نگاه پیامبر به همه بشریت و احساس درک همه آنها تصریح کرد:بی دلیل نیست عده ای از دیگر ادیان فقط بخاطر مقام معظم رهبری مستبصر و به دین اسلام روی می آورند چون ایشان نگاه پیامبر گونه و نگاه بشری دارند.

وی ادمه داد: پیامبر اسلام با توجه به اینکه در جوانی به مال تجاره فراوان دست پیدا کرد اما همه را در راه خدا خرج کرد و  خداوند مزدش را مبعوث شدن برای نجات مردم قرار داد.

انتهای پیام/