به گزارش خبرنگار صبح توس؛ حجت‌الاسلام حسین ملکی امام‌جمعه شهرستان درگز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه، که در مصلا الغدیر برگزار شد؛ گفت: یکی از ثمرات شجره طیبه تقوا، تواضع با عامه مردم است.

وی افزود: در حریم تقوا، تحقیر، تهدید و بد اخلاقی با مردم راهی ندارد؛ بلکه این محبت، صداقت است که در همه ابعاد آن حاکم می‌شود.

امام جمعه درگز گفت: سه خصلت، انسان، خانواده و جامعه را نابود و راه را برای استیلای دشمن همواره می کند.

وی ادامه داد: این سه خصلت عبارت‌اند از پیمان شکنی، سنت‌شکنی و وحدت شکنی که دشمن با استفاده از آنها ذخایر فکری هر جامعه را خالی می‌کند.

حجت‌الاسلام ملکی بابیان اینکه مقابله با نفوذ فرهنگی نباید مورد غفلت قرار گیرد خاطرنشان کرد: دشمن از راه‌ها و بسترهای مختلف نظیر ماهواره و شبکه‌های اجتماعی درصدد افزایش مشکلات فرهنگی در کشور است.

وی بابیان مثالی افزود: در روستاهایی که ماهواره عمومیت می‌یابد؛ آمار طلاق بالا می‌رود که نتیجه گوشه‌ای از همین جنگ فرهنگی دشمن است که نباید با بی‌تفاوتی مردم مواجه شود.

خطیب جمعه درگز بانام بردن آمریکا، عربستان، اسراییل به‌عنوان یک مثلث شوم در منطقه اذعان داشت: رئیس‌جمهور آمریکا دو استراتژی ایجاد ناتوی عربی برای پیشبرد اهداف آمریکا و فروش اسلحه را در منطقه دنبال می‌کند؛ اما انشالله به فضل الهی و بصیرت مردم به نتیجه خود نخواهد رسید.

وی در پایان افزود: بااین‌وجود مردم گرفتار و محروم یمن به خاطر انقلابی بودن و دین‌داری زیر بار ظلم نخواهند رفت و باوجود همه مشکلات فراوانی که دارند درراه آرمان الهی خود به‌پیش می‌روند.

انتهای پیام/