به گزارش صبح توس؛ اگر تیم‌های فوتبال لیورپول و منچستریونایتد با یکدیگر بازی داشته‌باشند، عده‌ای از مسئولان بعلت ایجاد انبساط(!) خاطر در شهروندان ایرانی، همه‌ی عزم خود را جزم می‌کنند تا مسابقه‌ی مذکور از آنتن سیما مستقیم پخش شود. لازم باشد – الی ماشاءالله – این آمادگی وجود دارد تا از سازمان صدا و سیما بخواهند که برای آن پول هم هزینه کند.
حالا اگر کسی بگوید که برای ۹۰ دقیقه بازی فوتبال دو تیم اجنبی (بویژه انگلیسی) چه نیازی به صرف هزینه از بیت‌المال هست، کار خوبی نکرده و باید برچسب اتهامات زیادی را به جان بخرد!
اما اگر قرار باشد حدود چهل پنجاه میلیون نفر در اتخاذ بزرگترین تصمیم سیاسی، اقتصادی و فرهنگی چهار ساله‌ی کشورشان با هوشیاری و بصیرت مشارکت کنند تا آینده چهار ساله‌ بلکه چند ده ساله وطن خود را رقم بزنند و لازمه‌ی آن پخش مستقیم مناظره‌های کاندیداهای ریاست‌جمهوری از صدا و سیما باشد آنگاه کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات در مصوبه‌ای شبهه‌ناک، خطرناک و تامل برانگیز، پخش مستقیم مناظره‌های کاندیداها را ممنوع اعلام می‌کند.
مفهوم دیگر این اقدام نامبارک آن خواهد بود که عده‌ای با حذف دقایقی از مناظره برای مردم دیکته بخوانند تا رای‌دهندگان در برگه‌های اخذ رای همان را بنویسند! حالا بعد چه شائبه‌ها، شایعه‌ها، حرف‌ها و حدیث‌هایی از ممیزی این صحنه‌ها ساخته‌شود برای تصمیم‌گیرندگان این مصوبه اهمیتی ندارد!
شاید کاندیداها قرار است که سوالاتی چالشی را از یکدیگر جویا شوند و پاسخ‌های منطقی برای آن سوالات وجود ندارد که کمیسیون مزبور تن به تصویب چنین مصوبه‌ی ضایعی داده‌است.
بنظر می‌رسد که پخش مستقیم فوتبال لیورپول و منچستریونایتد برای مردم خوب و مفید است لکن پخش مستقیم مناظره‌های کاندیداهای ریاست‌جمهوری خیلی بد و زیانبار خواهد‌بود!

محمدرضا فتحی نجفی

انتهای پیام/