به گزارش صبح توس؛ علیرضا رشیدیان ظهر امروز در مراسم تقدیر از امدادگران و نجاتگران خراسان رضوی اظهار داشت: فضای محبت، دوستی و صمیمیت در کشور جاری است و زمانی که حادثه‌ای در گوشه‌ای از کشور رخ می‌دهد بلافاصله مردم فهیم ایران با تمام امکانات به یاری حادثه‌دیدگان می‌شتابند.

وی بیان کرد: 65 درصد پهنای خراسان رضوی روی گسل زلزله قرار دارد و 30 درصد این مناطق هم سیل خیز است و باید تدابیر لازم قبل از وقوع حادثه دیده شود.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: در یک ماه اخیر دو حادثه سنگین در استان داشتیم که یکی سیل تایباد و دیگری زلزله سفید سنگ بود، زلزله‌ای که مناطقی از چند شهرستان استان را تحت تأثیر قرار داد و در جهت ارزیابی به‌موقع، امداد و نجات، اسکان و بازسازی اقدامات خوب و به‌موقعی در این مناطق صورت پذیرفت.

رشیدیان گفت: در این حوادث شاهد حضور به‌هنگام و به‌موقع تمامی مجموعه‌های امدادی استان از جمله نیروهای امدادگر و نجاتگر جمعیت هلال احمر خراسان رضوی بودیم و در این رابطه از تمامی مسئولان و امدادگران و نجاتگران این مجموعه مردمی به‌‎ویژه در شهرستان‌های مشهد، تایباد، فریمان، تربت‌‍جام و سرخس تقدیر و تشکر می‌کنم.

همچنین سیدمجتبی احمدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی اظهار داشت: از نخستین لحظات و دقایق وقوع زلزله سفیدسنگ تمامی نیروهای امدادگر و نجاتگر جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در حالت آماده‌باش قرار گرفتند و امدادرسانی به زلزله‌زدگان این حادثه را به‌ دو صورت زمینی و هوایی صورت دادند.

وی افزود: توزیع 2639 چادر، 3909 تخته پتو، 2244 قطعه موکت، بیش از 20 تن برنج، 16 هزار و 904 کیلوگرم انواع حبوبات، کنسرو، چای و روغن وهمچنین ست ظروف و پک بهداشتی توزیع شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با بیان اینکه این حادثه با حمایت و پشتیبانی مسئولان جمعیت هلال احمر ایران همراه بود خاطرنشان کرد: امدادرسانی به‌موقع را در کوتاه‌‌ترین زمان ممکن صورت دادیم و با همت نیروهای عملیاتی توانستیم رضایت‌مندی مردم زلزله‌زده را جلب کنیم و در انجام هرچه بهتر این خدمات امدادی شاهد همراهی و همکاری مسئولان استانداری و ستاد مدیریت بحران استان بودیم.

احمدی گفت: در تلاش هستیم تا جامعه‌ای تاب‌آور و ایمن را در زمان حوادث و بلایای طبیعی و غیرطبیعی داشته باشیم و خوشبختانه در این مسیر تلاش، همراهی و همکاری تمامی مسئولان مربوطه یاری‌گر ما است.

انتهای پیام/