به گزارش صبح توس؛  شب گذشته جمعی از جوانان شاخص فعال در عرصه های سیاسی و فرهنگی شهر مشهد با تجمع در مسجد کرامت این شهر ضمن بررسی آخرین وضعیت سیاسی حاکم بر فضای کشور و شهر مشهد اعلام کردند؛ جبهه "جوانان مومن انقلابی" مشهد الرضا(علیه السلام) با درک مقتضیات و حساسیت های این برهه از تاریخ تحولات ایران و نقش جریان ساز وکم نظیر مشهد مقدس در تحولات ملی که نمونه هایی از آن به وضوح درسال‌های اخیر به ظهور رسیده، معتقد است محوریت این حوادث جریان ساز در خراسان رضوی با هم افزایی، همگرایی و میدان داری این ظرفیت اثرگذار و بی نظیر جوان مومن انقلابی بوده است، فلذا "جبهه جوان مومن انقلابی" در این برهه حساس با لبیک به ندای امام مسلمین اعلام موجودیت می‌کند.


در این نشست که با حضور 200 تن از فعالان سیاسی-فرهنگی مشهد برگزار شد پنج تن از حضار ضمن بیان دیدگاه های خود در مورد شرایط حاکم بر وضعیت مدیریت کشور و استان بر ضرورت تشکیل جبه های با مقتضیات و سر فصل های ذکر شده در بیانیه این جبهه تاکید کردند.

بسمه تعالی
جوانهای عزیز! بچه‌های عزیز من! فردا مال شما است، آینده مالِ شما است؛ شما هستید که باید این تاریخ را با عزّتش محفوظ نگه دارید؛ شما هستید که این بارِ مسئولیّت را بردوش دارید؛ خرّمشهرها در پیش است؛ نه در میدان جنگ نظامی، [بلکه‌] در یک میدانی که از جنگ نظامی سخت‌تر است. البتّه ویرانی‌های جنگ نظامی را ندارد؛ بعکس، آبادانی به دنبال دارد، امّا سختی‌اش بیشتر است

            
اینک در پایان دهه چهارم از استقرار نظام اسلامی که سال های پرالهتاب تحولات جهانی وعصر بیداری اسلامی را می گذارنیم، دغدغه مهم رهبر حکیم انقلاب اسلامی سپردن سرنوشت این نهضت تاریخی و آخرالزمانی به دست نسل جوان مومن انقلابی است.چرا که تحقق این آرمان ها و آرزوهای این خیزش الهی ملت ایران را در میدان داری این ظرفیت خودجوش و فراگیر می دانند.


جبهه یاران خراسانی، جوانان مومن انقلابی مشهد الرضا(علیه السلام) با درک مقتضیات و حساسیت های این برهه از تاریخ تحولات ایران، و نسبت آن با تحولات جهانی و منطقه و البته نقش جریان ساز وکم نظیر مشهد مقدس به عنوان پایتخت معنوی ایران اسلامی در تحولات ملی که نمونه هایی از آن به وضوح درسال های اخیر به ظهور رسیده، معتقد است همانطورکه فتنه سهمگین 88 را همین جوانان خواباندند، محوریت این حوادث جریان ساز در خراسان رضوی با هم افزایی، همگرایی و میدان داری این ظرفیت اثرگذار و بی نظیر جوان مومن انقلابی بوده است، فلذا "جبهه جوان مومن انقلابی" در این برهه حساس با لبیک به ندای امام مسلمین اعلام موجودیت می نماید؛ چرا که به تعبیر رهبری عزیز انقلاب "جوان مومن انقلابی" هیچ گاه منزوی نخواهد شد.


محورهای رویکردی این حرکت جریان ساز، با نشاط وانگیزه مند، سرفصل های ذیل می باشد:


1.  افق راهبردی این جریان، حرکت به سوی تحقق فراگیر گفتمان تمدن نوین اسلامی با اتکا به مبانی اسلام ناب محمدی(صلی الله علیه صلی الله علیه) و معارف مکتب اهل بیت عصمت و طهارت(علیه السلام) است که در زمینه سازی ظهور و آمادگی برای استقبال از طلوع آفتاب عالم تاب مهدوی متبلور خواهد بود.


2.  محور گفتمانی و شاخص اصلی برنامه ریزی اجرائی این حرکت مردمی، خودجوش و این موجود انقلابی، اصول و ارزش های غیر قابل تغییرانقلاب اسلامی که همانا مُرَ دغدغه ها و منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای (حفظه الله) می باشد.


3.  جوان گرائی و جوان محوری اصل اساسی این جبهه گفتمانی است و فعال سازی ظرفیت های تخصصی، کارشناسی، مدیریتی وگره گشای نسل جوان کارآمد و متعهد انقلابی است که متاسفانه علی رغم تذکرات و توصیه های نائب امام عصر(عج الله تعالی فرجه الشریف) غالبا مورد بی توجهی و غفلت اعجاب آور مسئولین واقع شده است امری که بلاشک راه نجات کشوراز این شرایط نگران کننده است.


4.  نگرانی نخبگان و خواص امت و گله مندی شدید ملت از ناکارآمدی دستگاه اجرایی کشور و انتقاد و بلکه اعتراض به بی تدبیری، ذلت پذیری، ناکارآمدی، رکود، بی انگیزگی، اشرافی گری،  فساد، بی عدالتی، پیری وخستگی و عدم توجه در رسیدگی به دردهای مردم به ویژه مردم محروم و مستضعف نکته غیرقابل انکار امروز کشور و مورد تاکید این جبهه است.


5.  مدل این حرکت جوانانه کارجمعی، تشکیلاتی، همگرائی، هم افزائی، جمع محوری، پرهیز ازتشتت، تفرقه و مدل تصمیم گیری آن به صورت جمعی و اقناعی بر مبنای مشارکت حداکثری و منطبق بر درک عمیق از حقیقت متعالی "ید الله مع الجماعه" است.

انتهای پیام/