به گزارش خبرنگار صبح توس؛ سید حسن حسینی فرماندار شهرستان طرقبه شاندیز در گفتگو با طـرقبه‌نیوز، اظهار کرد: انتخابات عرصه‌ای از هماهنگی و حماسه همدلی در کشور است و وظیفه داریم با جدیت و اخلاص در این عرصه حضور پیدا کنیم.

 

وی با اشاره به بی‌سابقه بودن ثبت نام داوطلبان شوراهای اسلامی در شهر شاندیز، افزود: با ثبت نام 49 نفر(6نفر زن- 43 نفر مرد) در شهر شاندیز، 76 درصد رشد و  در شهر طرقبه با 42 نفر(8زن-34 مرد)  ثبت نامی 22 درصد رشد را شاهد بوده‌ایم.

 

حسینی گفت: در بخش شاندیز 213 نفر و در بخش طرقبه 183 نفر ثبت نام کرده‌اند و در بررسی صلاحیت‌های هیات اجرایی بر مبنای استعلامات چهارگانه و اطلاعات اعضای هیات اجرایی اقدام شد که بر این مبنا از کل داوطلبین شهری دو نفر در شهر شاندیز رد صلاحیت شدند و در هیات اجرایی بخش‌ها، در بخش طرقبه 161 نفر تأیید، 19 نفر ردصلاحیت و سه نفر(2مرد-1زن)  انصرافی هستند و همچنین در بخش شاندیز علاوه بر شش نفر انصرافی، 192 نفر تأیید و 15 نفر ردصلاحیت شدند.

 

وی با بیان این‌که فضای پرشور و مناسبی در شهرستان بر اساس تقویم برای انتخابات دشمن شکن در حال اجراست و اعضا و مکان شعب اخذ رأی در حال تعیین است، افزود: هیات نظارت از 25 تا 30 فروردین بررسی صلاحیت را انجام خواهد داد و تاریخ اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبین توسط هیات نظارت به هیات اجرایی اول اردیبهشت سال جاری است که روز دوم اردیبهشت ماه ابلاغ نتایج به داوطلبان توسط فرمانداری انجام خواهد شد.

 

فرماندار طرقبه شاندیز اظهار کرد: در هیات‌های اجرایی شهرستان طرقبه شاندیز اصلی ترین عامل ردصلاحیت داوطلبان در هیات اجرایی بند ط ماده 29 قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا بوده است.

 

وی افزود: آنچه که در کشور به عنوان میثاق ملی اصل و مبنا می‌باشد، قانون و قانون مندی است و فردی که در حوزه مدنی قصد فعالیت دارد باید قانون را کاملا قبول داشته باشد نه فقط مواردی که به نفع داوطلبان هست را تأکید کند، بنابراین همه نامزدها را به قانون و آشنایی بیشتر با قانون توصیه می‌کنیم.

 

حسینی خاطرنشان کرد: دستگاه‌های متولی، شورای نظارت، بازرسی و شورای پیشگیری از تخلفات انتخاباتی آماده برای برخورد لازم و قانونی در برابر متخلفین هستند و دستگاه‌های اجرایی در شهرستان برای کمک و پشتیبانی در راستای تأمین نیروی انسانی و تجهیزات انتخابات آمادگی کامل دارند، البته له و علیه هیچ کاندیدایی نباید از امکانات دولتی و وقت اداری مدیران استفاده شود.

 

وی با اعلام رشد 2.8 درصدی کل ثبت نام داوطلبان شورای‌های اسلامی در شهرستان، تصریح کرد: انتخابات فعالیت ضابطه مند است و همه فعل و انفعالات کاندیداها رصد  و کنترل می‌شود، بنابراین اعمال سلیقه در قانون به نفع افراد و تفسیر قانون نباید صورت پذیرد و در صورت ابهامات احتمالی فرمانداری طرقبه شاندیز پاسخگوی سؤالات است.

 

* شایان توجه است؛ بند«ط» ماده 29 قانون انتخابات شوراها مروبط به قاچاقچیان مواد مخدر و معتادان به این مواد است.

 

انتهای پیام/