سعید فریمانه علیخانی ر گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس؛ به تحلیل برخی عملکردهای دولت تدبیر و امید در چند هفته مانده به انتخابات ریاست جمهوری دور دوازدهم پرداخت و گفت:  دولت یازدهم تقریبا تمام فرصت چهار ساله از عمر خود را صرف برجام کرد و می توان گفت، تمام گوی های شانس خود را در سبد برجام ریخت؛ اما حاصلی از آن نصیب مردم و نظام نشد.

 

وی افزود: فرصت از دست رفته و حاصلی به دست نیامده است، بنابراین بر حسب یک قاعده معقولانه دولت برای پر کردن کارنامه خالی خود در روزهای پایانی عمرش دست به کارهایی می زند تا ضمن ترمیم چهره ناکار آمد خود نزد افکار عمومی، به تعداد آرای خود در انتخابات آتی بیفزاید.

 

این فعال رسانه‌ای شهرستان جغتای خاطرنشان کرد: توسعه سیاسی و آگاهی مردم رشد کرده است و یقینا تحت تاثیر گل های دقیقه نودی تیم دولت برای فرار از کم کاری‌های چهار ساله قرار نخواهند گرفت.

 

درآمد دولت از هدفمندی یارانه‌های بیش از اینهاست

 

فریمانه علیخانی به برخی ابعاد مثبت اقدامات دولت در آستانه انتخابات اشاره و خاطرنشان کرد: البته نباید از اصل انکار ناپذیر دستگیری از نیازمندان غافل شد؛ اما سوال اینجاست که چرا دولت چهار سال از عمر خود را صرف اموری کرد که حالا مجبور باشد برای بازگشت محبوبیت خود دست به افزایش ناگهانی یارانه نیازمندان و پرداخت سود سهام عدالت بزند؟ آیا این افراد نیازمند قبلا در این کشور وجو نداشتند؟.

 

وی خاطرنشان کرد: درآمد حاصل از محل هدفمندی یارانه‌ها بیش از آن چیزی است که دولت در قالب طرح افزایش یارانه نیازمندان به حساب خانوارها واریز کرده است و باید مدتها قبل و با مبالغی بیشتر از این‌ها به داد نیازمندان میرسید.

 

دولت تدبیر و امید برنامهای مشخص نداشت

 

این فعال سیاسی شهرستان جغتای عملکرد دولت را به رفتار فرد در حال سقوطی تشبیه کرد که برای نجات خود دست به هر کاری میزند؛ اما غافل از این که در اثر بی‌برنامگی‌هایش، فرصت‌های بیشماری را برای جلوگیری از سقوط خود از دست داده است.

 

فریمانه علیخانی نمره دولت در مدت چهار  سال را غیر قابل قبول خواند و یادآور شد: نمره بنده به عملکرد دولت در طی این چهار سال کمتر از حداقل آن یعنی ۱۰ میباشد و این تلاش‌های هدفمند در شب انتخابات شاید نمره دولت را به ده برساند.

انتهای پیام/