به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدرضا تویسرکانی در همایش سراسری مسؤولان هیأت رزمندگان اسلام که در مجتمع امامت مشهد برگزار شد، با بیان این‌که محور هیات‌های مذهبی، احیا و ترویج تفکر عاشورایی است، گفت: رزمندگان براساس قرآن، مجاهدینی هستند که خود را وقف اسلام کرده‌ و براین اساس، هیأت رزمندگان اسلام به معنای مجموعه نیروهای جهادی است که برای زنده نگه داشتن عاشورا کنار یکدیگر جمع شده‌اند.

 

نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین گفت: وظیفه هیات رزمندگان اسلام و بسیج، نهادینه سازی فرهنگ جهادی و انقلابی است.

 

حجت الاسلام تویسرکانی به تاثیر هیات‌های مذهبی در جامعه اشاره و تصریح کرد: هیأت‌های مذهبی، قوام دین در جامعه محسوب می‌شوند و هیچ تشکلی به اندازه آن‌ها، تاثیری در پیاده شدن دین در جامعه ندارد و به طور کلی چنانچه هیات‌های مذهبی نبودند امروز از انقلاب خبری نبود.

 

مدیران مقصران اصلی نبود فرهنگ نقد در جامعه هستند

 

وی در ادامه سخنان خود بر اهمیت نقد تاکید و ضمن اشاره به این نکته که مدیران، مقصران اصلی عدم وجود فرهنگ نقد در جامعه هستند، ابراز داشت: ما به برخی از جناح‌های سیاسی کشور ایراد می‌گیریم، که چرا به فرامین رهبری را عمل نمی‌کنید؟ درحالی که منبری و مداح ما ظرفیت نقد ندارد و این در حالی است که ما ابتدا باید فرهنگ نقد را در میان خودمان پیاده کنیم.

 

نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: متاسفانه ما سخنران و مداح را به تعریف و تمجید عادت داده و هیچگاه او را در معرض نقد قرار نداده‌ایم؛ هیأتی موفق است که محتوای غنی اسلامی را طی یک دوره مجلس برنامه ریزی کرده و به مخاطب ارائه دهد.

 

حجت الاسلام تویسرکانی  در بخش دیگری از سخنانش ایجاد وحدت و جذب حداکثری را از تاکیدات رهبر انقلاب دانست و خاطرنشان کرد: مدیران هیات‌ها باید عامل وحدت یکدیگر در استان خود باشند، به گونه‌ای که همه هیات‌های استان زیر چتر هیأت رزمندگان اسلام قرار گیرند، نه این‌که هیأت رزمندگان اسلام خود عامل حسادت، اختلاف و سخن چینی باشد.

 

وی ادامه داد: متاسفانه کار بسیاری از هیات‌ها، تمجید، چاپلوسی و جذب مستمع به هر قیمتی شده و به محتوا بی‌توجه  هستند، بطوری که عضو هیأت در قرائت  صفحه‌ای از قرآن، پنج غلط دارد؛ اما تا دو ساعت مداحی می‌کند و این در حالی است که نباید غصه مستمع را بخوریم؛ چراکه بزرگان ما به این راحتی مجلس خود را نمی‌فروختند.

 

نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین بر داشتن برنامه ریزی، کنترل محتوا، خوش خلقی، جذب حداکثری و نقد سازنده در هیات‌ها تاکید و در پایان ضمن اشاره به انتخابات پیشرو، تصریح کرد: برای مبارزه با سه جریان اعتدال، انحراف و اصلاحات آماده شوید، چراکه این سه جریان با یکدیگر پیوند خورده و برنامه ریزی کرده‌اند، تا فتنه عجیبی را در جامعه به راه بیاندازند.

منبع؛ فارس

انتهای پیام/