حسن صداقتی در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس ضمن گرامیداشت شهادت آیت‌الله مطهری و فرارسیدن هفته بزرگداشت مقام معلم، اظهار داشت: آثار، منش، صداقت در گفتار و شجاعت استاد مطهری، گران‌بهاترین گنجینه‌ای است که از این شهید بزرگوار به یادگار مانده است.

 

استاد مطهری یک عالم عامل بود

 

وی بابیان این‌که معلمان باید بکوشند یک شخصیت علمی برجسته باشند، خاطرنشان کرد: چنانچه معلمی بخواهد به جایگاه این استاد فرزانه برسد در مرحله اول باید به جنبه دینی، علمی و اخلاص شهید مطهری اقتدا کنند.

 

مدیر آموزش‌وپرورش خلیل‌آباد با تأکید بر این‌که استاد مطهری تنها یک کارشناس مسائل دینی نبود، بلکه یک عالم عامل بود، تصریح کرد: طبیعتاً چنانچه معلمان شیوه زندگی این بزرگوار را سرلوحه زندگی و کار خود قرار دهند، می‌توانند با علم، تزکیه، توکل به خدا و تلاش و مجاهدت در راه خدا، ادامه‌دهنده راه این شهید بزرگوار باشند.

 

وی همچنین در ادامه بیان کرد: استاد مطهری برای دین مجاهدت کرد، برای علم کوشا بود و برای اعتلای اسلام، جان خود را گذاشت به همین علت امروز باید نام و یاد این شهید زنده نگه‌داشته شود.

 

فرایند انتخاب معلم نمونه با شیوه‌نامه جدید اجرا می‌شود

 

صداقتی در ادامه سخنان خود  از برگزاری بالغ‌بر 60 برنامه در هفته معلم خبر داد و تأکید کرد: بالغ‌بر 60 برنامه شاخص فرهنگی، هنری، علمی و آموزشی همزمان با هفته معلم نیز در سطح شهرستان خلیل‌آباد با محوریت تجلیل از مقام شامخ فرهنگیان برگزار می‌شود.

 

وی بابیان این‌که زنگ سپاس معلم در اولین روز از هفته معلم در تمام مدارس سطح شهرستان نواخته می‌شود، عنوان کرد: سرکشی از فرهنگیان پیشکسوت و بازنشسته، سرکشی از فرهنگیان در بستر بیماری، همایش تجلیل از کلیه معلمین سطح شهرستان و همچنین معلمین نمونه، تجلیل از فرهنگیان مؤلف، همایش معلم معلمان، مراسم یادبود از همکاران متوفی، مسابقات ورزشی فرهنگیان، اعزام همکاران به دیدار رهبر معظم انقلاب بر اساس سهمیه ابلاغی، تجلیل از خانواده‌هایی که بیشترین نیروی فرهنگی را دارا هستند و غیره نیز ازجمله برنامه‌های هفته معلم در خلیل‌آباد است.

 

دبیر ستاد بزرگداشت مقام معلم خلیل‌آباد از تجلیل 22 معلم نمونه در هفته معلم خبر داد و ابراز کرد: فرایند انتخاب معلم نمونه با مشارکت تمام مدارس با رویکردی جدید برگزار می‌شود و ملاک آن فعالیت‌های کیفی فرهنگیان است.

 

وی به ایراد شیوه نامه قدیمی انتخاب معلم نمونه اشاره کرد و گفت: در شیوه‌نامه قبلی انتخاب معلم نمونه بر اساس میزان ساعات ضمن خدمت بود که بر این اساس  جوانان خلاق، برنامه‌ریز و بانشاط به‌طور خودکار از گردونه انتخاب حذف می‌شدند، ولی در شیوه‌نامه سال جاری معلمان در سطح آموزشگاه داوطلب می‌شوند و با سنجشی که در سطح مدارس و اداره آموزش‌وپرورش صورت می‌گیرد معلم نمونه انتخاب می‌شود.

 

صداقتی بابیان این‌که ستاد بزرگداشت مقام معلم نیز در سطح شهرستان فعال است و دستگاه‌های سطح شهرستان برنامه‌های خود در طول سال در قالب این ستاد انجام می‌دهند، اظهار کرد: تجلیل از معلمان و فرهنگیانی که در طول سال با هر یک از دستگاه‌ها ارتباط دارند نیز یکی از فعالیت‌های ستاد بزرگداشت مقام معلم در طول سال است.

 

حوزه‌های آموزشی باید فارغ از هرگونه زد و بند سیاسی باشند

 

وی درباره تأثیر شور و حال انتخابات در برگزاری برنامه‌های هفته معلم، گفت: طبق شیوه‌نامه‌ای که به مدیران و معلمان مدارس سطح شهرستان ابلاغ شد حوزه مسائل آموزشی باید عاری از هرگونه زد و بندهای سیاسی و جناح‌ها باشد.

 

مدیر آموزش‌وپرورش خلیل‌آباد در ادامه بیان کرد: آموزش‌وپرورش در ایام انتخابات رسالت فراهم کردن حضور حداکثری اولیاء دانش آموزان، همکاران فرهنگی و رأی اولی‌ها را نیز در پای صندوق‌های رأی بر عهده دارد.

 

وی همچنین تأکید کرد: با توجه به این‌که روسای ادارات آموزش‌وپرورش عضو اداری هیات اجرایی انتخابات و در جریان ریز انتخابات هستند، نخواهیم گذاشت که صحنه حضور فرهنگیان تبدیل به صحنه‌های سیاسی شود.

 

صداقتی در پایان خاطرنشان کرد: قطعاً در همایش بزرگ فرهنگیان بر حضور حداکثری در انتخابات و همچنین انتخاب اصلح تأکید می‌شود، ولی از هیچ‌یک از کاندیداهای محترم در سطح ریاست جمهوری و شوراها طرفداری و حمایت نخواهد شد.

انتهای پیام/