به گزارش صبح توس؛ سردار یعقوبعلی نظری، فرمانده سپاه امام رضا (ع) در همایش فصلی ائمه جماعات مشهد مقدس که با حضور فرماندهان پایگاه‌های مقاومت بسیج مساجد عصر امروز در محل حسینیه امام خمینی (ره) برگزار شد، با اشاره به این نکته که نقش مساجد در این تاریخ اسلام بسیار پررنگ است، اظهار داشت: همچنین نقش مساجد در مبارزات و نهضت‌ها جهت سرنگونی طاغوت نیز بی‌بدیل بوده است.

 

وی بیان کرد: متأسفانه شاهد آنیم که بعد از دفاع مقدس در جامعه‌سازی و پیشرفت کمی و کیفی و در توسعه و رشد نظام اسلامی بیرون از مرزها، از نقش مساجد غفلت شده است.

 

نظری به دو خطای راهبردی در خصوص مساجد اشاره و یکی از این خطاها را جدا کردن پایگاه‌های بسیج از مساجد خواند و گفت: خوشبختانه این مهم مرتفع شد و هم اکنون  اجازه داده نمی‌شود که پایگاهی خارج از مساجد احداث شود.

 

وی با اشاره به این مطلب که متأسفانه همزمان با راه اندازی اقشار بسیج رابطه آن‌ها با مسجد تعریف نشد، عنوان کرد: به همین دلیل در سال 96  بنا داریم در همه مساجد دو پایگاه خواهران و برادران تشکیل دهیم که با کمک هیت امنا و ائمه جماعت انجام شدنی است.

 

فرمانده سپاه امام رضا(ع) تصریح کرد: در سال 96 برنامه‌ها به نحوی در ارتباط با اقشار طرح ریزی شده است که این اقشار بتوانند رابطه خود را با مساجد بر اساس یک الگو و هدف برنامه‌ریزی کنند.

 

نظری با بیان این مطلب که بنا داریم اشکالات به وجود آمده را با کمک بسیج سریع‌تر مرتفع کنیم، ابراز داشت: متأسفانه در مشهد بعضی از مناطق همچنان از کمبود مسجد رنج می‌برند برای مثال می‌توان به حد فاصل بلوار وکیل آباد و بلوار نماز اشاره کرد.

 

فرمانده سپاه امام رضا(ع) اضافه کرد: مساجد باید در دو سطح محلی و منطقه‌ای تعریف شوند تا همه مردم در اندک زمانی به مسجد دسترسی داشته باشند.

 

وی با اشاره به این موضوع که امام جماعت، هیأت امنا و پایگاه سه رکن مسجد هستند، گفت: باید مساجد نقش خود را در انقلاب بیش از پیش ایفا کنند.

انتهای پیام/