به گزارش صبح توس؛  مجتبی مزروعی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی در همایش مدیریت در بخش کشاورزی با توسعه فناوری‌های مکانیزه که پیش از ظهر امروز در شهرستان مه ولات برگزار شد، با اشاره به اهمیت کار کشاورزان، اظهار کرد: انسانی‌هایی که در این هوای گرم با تولیدات محصولی منجر به افتخار استان و کشور می‌شوند از نظر ما استاد واقعی هستند.


وی با اشاره به این مطلب که باغات انار و پسته به عنوان گنج‌های کویر هستند، گفت: در استان خراسان از لحاظ ارزش افزوده و اشتغال شهرهای جنوبی استان که از میزان آب کمتری برخوردار هستند از شهرهای شمالی که آب بیشتری هم دارد، در آمدشان بیشتر است.


مزروعی تصریح کرد: برای انجام یک تولید خوب نیاز به ابزار خوب و بستر مناسب است تا انتظار تولید محقق شود و باید ابزار دولت در این عرصه به کار گرفته شود.


وی ادامه داد: آنچه در حمایت از تولید کنندگان مهم است، سیاست و رویکرد تولید گرایانه است و حمایت از تولیدات داخلی مسیر توسعه کشاورزی و پس از آن توسعه استان را به دنبال دارد.


رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی در پایان با اشاره به این‌که در راستای ترویج آبیاری تحت فشار ۱۸۰ میلیاردتومان اعتبار بلاعوض به استان خراسان رضوی اختصاص یافته است، خاطر نشان کرد: یکی از مهم‌ترین روش‌های بهره وری آب، استفاده از تکنولوژی و مکانیزاسیون است و امید است با استفاده از اعتبارات آبیاری تحت فشار و کم فشار و کشت گلخانه در مصرف آب صرفه جویی کنیم.
انتهای پیام/