به گزارش صبح توس؛ احمد نادری، مدیر جهاد کشاورزی مه ولات در همایش مدیریت در بخش کشاورزی با توسعه فناوری‌های مکانیزه که پیش از ظهر امروز در شهرستان مه ولات برگزار شد ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های اداره جهاد کشاورزی، اظهار کرد: شهرستان مه ولات با  ۲۷ هزار هکتار باغ به عنوان بزرگ‌ترین شهرستان باغی استان به شمار می‌رود.


وی با اشاره به رتبه اول شهرستان در خصوص تولید محصول پسته افزود: بیش از  ۵۳ درصد پسته استان خراسان رضوی در مه ولات تولید می‌شودکه این مقدار ۶/۷ تولید پسته کشور می‌باشد.


نادری تصریح کرد: ارزش ناخالص تولیدات کشاورزی شهرستان مه ولات به ۷۰۰ میلیارد تومان می‌رسد که از این منظر رتبه سوم در استان محسوب می‌شود.


وی ادامه داد: در خصوص تحقق برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی در پنج محور اساسی، افزایش کمی و کیفی تولید به خصوص محصولات راهبردی، افزایش تولید و ارتقاء بهره وری منابع و عوامل تولید، تأمین ذخایر راهبردی و تنظیم بازار داخلی، توسعه صادرات محصولات کشاورزی، و حفاظت و بهره برداری از منابع طبیعی و پایه در راستای رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی گام برداشته‌ایم.


مدیر جهاد کشاورزی مه ولات در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت شاخصه افزایش بهره برداری در حوزه آب در همین راستا پروژه‌های افزایش راندمان آبیاری با اجرای طرح‌های انتقال آب، احداث استخر و سیستم آبیاری تحت فشار، توسعه کشت‌های گلخانه‌ای و محصولات کم آب طلب، مدیریت تغذیه و مدیریت آفات و بیماری‌ها و توسعه فناوری‌های مکانیزه و بهبود درجه و ضریب مکانیزاسیون مورد توجه و در دستور کار قرار گرفته است.
انتهای پیام/