حسین مقصودی در گفت و‌گو با خبرنگار صبح توس با بیان این‌که  متاسفانه برخی از ثبت نام کنندگان برای نامزدی در انتخابات شوراها از چند  مرجع استعلام پاسخ منفی دریافت کرده‌اند، اظهارداشت: علیرغم رد شدن و پاسخ منفی این مراجع هیات اجرای نام این افراد را در بین تایید صلاحیت شدگان گنجاده است.

 

وی با بیان این‌که هیات‌های اجرایی به نظرات مراجع توجه نکرده‌اند ودر تایید صلاحیت‌ها برداشت خود از قانون را دخیل کرده و منافع نظام را در نظر نگرفته‌اند، ادامه داد: هیات‌های نظارت بدون در نظر گرفتن سلایق شخصی، حزبی و گروهی با قدرت کار خود را انجام خواهند داد.

 

شنبه، آخرین مهلت اعلام نامزدهای تایید صلاحیت شده است

 

نماینده مردم سبزوار در مجلس شوراسلامی با بیان این‌که شنبه، آخرین مهلت اعلام نامزدهای تایید صلاحیت شده است، تاکید کرد: متاسفانه برخی از کانون‌ها قبل از اعلام رسمی هیات نظارت و با هدف فشار به این هیات اقدام به تشویش اذهان عمومی در این خصوص می کنند.

 

وی در خصوص رسیدگی به اعتراضات  افراد رد صلاحیت شده، پاسخ داد: پس از اعلام نظرنهایی هیات‌های نظارت مراجع نظارتی بالا دستی تا مرکز استان می توانند به این اعتراضات رسیدگی کنند.

 

مقصودی همچنین با بیان این‌که تنها در صورتی اعتراضات به تهران ارسال خواهد شد که ادله بسیار محکم از سوی معترضین ارائه شود، ادامه داد: حق شکایت برای نهادهای چهارگانه محفوظ بوده و در صورت عدم اعتنا به نظر این مراجع می‌توانند از هیات‌های اجرایی طرح شکایت کنند.

 

افراد با سابقه محکومیت نیز توسط هیات اجرایی تایید شده‌اند!

 

عضو کمیسیون شوراها در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این مطلب که مسیر قانونی و عادی تایید صلاحیت‌ها در هیات‌های اجرایی طی نشده است، تاکید کرد: متاسفانه نام برخی از افراد که متاسفانه توسط مراجع دارای پرونده‌های محکومیت اعلام داشته‌اند هم در بین افراد تایید صلاحیت شده دیده می شود.

 

وی با اشاره به برخی فضا سازی‌ها علیه هیات نظارت عنوان کرد: متاسفانه این فضا سازیها از سوی برخی افراد ایجاد می‌شود که دارای ابتدایی‌ترین شرایط و یا مدرک کارشناسی برای ثبت نام هم نبوده‌اند .

 

مقصودی در ادامه این نوع رفتار از سوی هیات اجرایی را تضییع حقوق شهروندی دانست و افزود: باید از هیات‌های اجرایی در خصوص تایید برخی افراد پرسید، آیا حاضرید سرنوشت خود و خانوادهتان را به دست افرادی که دارای محکومیت‌های قضایی هستند بسپارید؟!.

 

وی در پایان با تاکید بر این‌که علاوه بر مراجع چهارگانه منابع دیگری نیز برای استعلام در اختیار هیات نظارت وجود دارد، یادآور شد: کسانی که دارای محکومیت قضایی هستند نباید انتظار تایید شدن توسط هیات نظارت را داشته باشند.

 

انتهای پیام/