به گزارش صبح توس؛ محمدعلی نبی پور در اولین جلسه کمیسیون مبارزه با کالای قاچاق و ارز گناباد که ظهر امروز در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، گفت: رونق اقتصادی صرفاً با حمایت از واحدهای تولیدی محقق نمی‌شود، بلکه در راستای رونق اقتصادی باید با واردات کالای قاچاق مقابله جدی صورت گیرد.

 

وی اظهار کرد: مبارزه با کالای قاچاق، تلاش برای رونق اقتصادی و اشتغال سبب بهبود وضعیت اقتصادی کنونی کشور می‌شود.

 

نبی پور هم‌افزایی در مبارزه با کالای قاچاق و ارز را مهم ارزیابی کرد و افزود: در سال‌های اخیر بین قوای سه‌گانه اهتمام ویژه‌ای برای مبارزه با کالای قاچاق صورت گرفته که این هم‌افزایی نقش مؤثری در کاهش واردات کالاهای قاچاق داشته است.

 

فرماندار گناباد بابیان این‌که در سال گذشته 130 فقره پرونده قاچاق صنفی و اداره آگهی توسط تعزیرات حکومتی در گناباد تشکیل‌شده است، افزود: ارزش ریالی اجناس قاچاق این پرونده‌ها حدود چهار  میلیارد و 329 میلیون ریال بوده است که از این تعداد پرونده 112 فقره مختومه و متهمین به حدود چهار میلیارد و 242 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

 

نبی پور ادامه داد: از سال گذشته 18 پرونده در روند رسیدگی اداره تعزیرات حکومتی گناباد قرار دارد.

 

وی به کشف شش نوع کالای قاچاق به ارزش 340 میلیون ریال از دی‌ماه سال گذشته تاکنون خبر داد و تصریح کرد: این کالاهای قاچاق شامل برنج، سموم کشاورزی، پارچه، کفش و قرص‌های انسانی بوده که در این راستا هشت  متهم دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل اداره تعزیرات حکومتی گناباد داده شدند.

انتهای پیام/