به گزارش صبح توس؛ اولین نشست شورای اداری بجستان در سال 96 با حضور بنایی، نماینده گناباد و بجستان، فرماندار، امام‌جمعه، فرمانده سپاه و مسئولان شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

 

حجت‌الاسلام وحیدی، امام‌جمعه بجستان در ابتدای این نشست به بیان چند نکته اخلاقی  پیرامون انتخابات پرداخت و از فعالیت‌های منافقان گفت و تأکید کرد: در بحث انتخاب حواستان به دشمن و کاندیدای مورد تأییدشان باشد چون دشمن به دنبال رئیس‌جمهوری است که سیاست‌های آن‌ها را در ایران اجرایی کند که به صلاح مردم نخواهد بود.

 

حسین ابراهیمی کردیانی، فرماندار بجستان در اولین نشست شورای اداری شهرستان بجستان در سال 96 که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد در خصوص جزئیات این جلسه و علت آن در خارج از وقت اداری، اظهار کرد: با توجه به حضور نماینده شهرستان در منطقه و طی رایزنی‌های صورت گرفته،  تصمیم بر این شد که جلسه شورای اداری در این ساعت برگزار شود.


وی در ادامه به انتخابات پرداخت و ضمن بیان این مطلب که کار اجرایی انتخابات همراه با سراسر کشور در حوزه ریاست جمهوری و شورای شهر شروع شد، تصریح کرد:  30 نفر از معتمدین هیات اجرایی و نظارت در شهرستان به منظور بررسی صلاحیت نامزیدها برگزیده و در حال بررسی صلاحیت‌ها هستند و در چند روز آینده نتایج اعلام خواهد شد.


فرماندار بجستان ضمن اشاره به انتخابات ریاست جمهوری و مشکلاتی که در حوزه ثبت نام این حوزه رخ داده، اظهار کرد: ثبت‌نام‌های وسیع و بدون محدودیت در این حوزه ریاست جمهوری زمینه‌ای شد تا مسئولان لایحه جامع انتخابات را بازنگری کنند.

 

حمید بنایی، نماینده مردم شهرستان‌های گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی گزارش عملکردی از سال 95 خود ارائه کرد و مسئولان را تشویق به همدلی کرد و اتحاد را زمینه توسعه و محقق کردن مطالبات دانست؛ و همچنین نواقص و نقاط قوت بودجه سال 96 را تشریح و از کمی بودجه‌های عمرانی ابراز نگرانی کرد.

 

80 درصد مردم بجستان به کشاورزی اشتغال دارند

 

غلامعلی قاسمی، مدیر جهاد کشاورزی بجستان ضمن اشاره به عملکرد جهاد در سال 95 از فعالیت و رتبه‌های برتر کسب‌شده توسط این اداره در سطح استان گفت و اشتغال 80 درصد از مردم شهرستان بجستان به کشاورزی را زمینه‌ای برای توجه بیشتر به این قشر دانست.


قاسمی اذعان کرد: در سال گذشته کلاس‌های آموزشی برای 147 نفر از کشاورزان برگزار شد و در نظر داریم تولید گل محمدی و زرشک را جایگزین تولید انار کنیم چون با توجه به سرمازدگی زمستان سال گذشته تا چند سال آینده باغات انار محصولی نخواهند داد.


کسب مقام اول استانی در 2 سال پیاپی

 

در ادامه این نشست حسن عزیزی رئیس آموزش پرورش بجستان ضمن اشاره به نزدیک شدن به هفته معلم گفت: از کارهایی که در سال 96 انجام دادیم تنظیم روزشمار هفته معلم بود و در این هفته برنامه‌های همچون حضور در مدارس در طرح سپاس معلم، دیدار با معلمان بیمار، برگزاری مسابقات ورزشی ویژه فرهنگیان راداریم.


رئیس آموزش‌وپرورش بجستان تصریح کرد: آموزش‌وپرورش بجستان در سال گذشته 43 درصد قبولی در رشته‌های کنکور را داشته و دو سال پیاپی است که آموزش‌وپرورش بجستان در استان مقام اول را کسب می‌کند و نگه‌داشتن این مقام کار چندان آسانی نیست.

 

عزیزی عنوان کرد: ما در سال قبل ساخت و افتتاح پنج واحد آموزشی، توزیع 80 دستگاه دیتا رایانه، کمک به دانش آموزان محروم، برگزاری همایش خیرین و جمع‌آوری بودجه‌ای حدود شش میلیارد تومان را در دستور کار داشتیم.


وی گفت: بجستان اولین شهرستانی که تمامی مدارس آن مجهز به سیستم گرمایشی استاندارد است.

 

انتهای پیام/