به گزارش صبح توس؛ حمید بنایی، نماینده مردم شهرستان‌های گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی عصر روز گذشته با حضور در شورای اداری شهرستان بجستان که در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهر برگزار شد به ارائه گزارشی از عملکرد خود در سال 95 پرداخت و به چکیده‌ای از نواقص و نقاط قوت بودجه سال 96 اشاره کرد و گفت: با توجه به این‌که در کشور ما پروژه‌های نیمه‌تمام بسیاری وجود دارد و با تأمل در بیانات مقام معظم رهبری، یک مدیریت پویا، متعهد و انقلابی می‌تواند در راستای برطرف کردن مشکلات اقتصادی موفق باشد.


بنایی ضمن اشاره به فضای مجازی تصریح کرد: امروزه باوجود فضای مجازی و حجم زیاد انتقادات ما نباید وارد حواشی شویم هرچند که برخی از اوقات انتقادات در این فضا تلنگری بر ما است و می‌تواند چراغ راهی باشد.


نماینده گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی بحران آب منطقه را جدی دانست و بیان  کرد: بحران آب در منطقه جدی است و نیاز به مدیریت جهادی دارد، توجه دولت‌ها به شهرستان‌هایی همچون بجستان و گناباد کم بوده است که این امر تلاش مضاعف ما را می‌طلبد تا با رابطه و مطالبه گری توجه دولتی را به این منطقه معطوف کنیم.


برخی از روستاهای ما در حال سکته بسر می‌برند

 

وی ضمن اشاره به اوضاع نامناسب اقتصادی در روستاها، افزود: برخی از روستاهای ما در حال سکته بسر می‌برند، آب، برق، گاز و تلفن وجود دارد ولی اوضاع اقتصادی و نبود شغل در این روستاها زمینه مهاجرت را فراهم کرده است، مشکلات اقتصادی وقتی حل خواهد شد که چندین طرح همچون کارخانه خوراک مرندیز در شهرستان احداث شود.


بنایی ضمن اشاره به بیمارستان شیخ بهلول گنابادی و آمار بالای بیکاران، خاطرنشان کرد: تا به امروز بیش از 800 نفر برای استخدام در 40 پست خدماتی  بیمارستان شیخ بهلول گنابادی ثبت‌نام کرده‌اندو این ثبت نامه‌ها همچنان ادامه دارد و این نشان از جمعیت بیکار در شهرستان است.


نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی به سفرهای وزرا و معاونان به بجستان اشاره کرد و گفت: سفر مدیران ارشد کشوری و استانی به منطقه بسیار خوب است ولی پیگیری‌های شما مسئولان برای محقق کردن مطالبات مهم‌تر است.

 

انتهای پیام/