به گزارش صبح توس؛ امروز(28 فروردین) دومین روز از دوره فرش‌بافی دستی در روستای تیرگان درگز برگزار شد.

غلامحسین ندری رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت درگز در این خصوص گفت: دوره آموزشی فرش فرش‌بافی دستی در شهرستان درگز در روز 27 و 28 فروردین برای 40 نفر از فرش‌بافان منطقه روستای تیرگان از توابع بخش لطف آباد برگزار شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت درگز خاطرنشان کرد: این دوره علمی و عملی با هدف ارتقاء سطح کمی و کیفی فرش‌های تولیدی در این منطقه انجام شد تا تولیدکنندگان و فرش‌بافان با حفظ جایگاه فرش در بازارهای هدف آشنا شوند.

وی ادامه داد: همچنین فرش بافان با انواع عیوب فرش بافی و روش‌های رفع آن، آشنا شدند.

ندری با تاکید به اهمیت مواد اولیه در فرش بافی اذعان داشت: مواد اولیه مرغوب برای فرش‌بافی اهمیت بالایی دارد بنابراین در کنار پرداختن به موضوعات بهداشت محیط کار، بیمه و سلامت، مواد با کیفیت نیز به آنها معرفی شد.

وی در خصوص چرایی برگزاری این دوره در روستای تیرگان ادامه داد: با توجه به صعب العبور بودن منطقه و دوری از مرکز شهرستان، این دوره در روستای تیرگان برگزار شد که دوره‌های دیگر نیز در نقاط دیگر شهرستان برگزار خواهد شد.

گفتنی است با توجه به سابقه شهر درگز در صنایع دستی، دامداری و نیروی انسانی مستعد؛ این شهرستان می‌توانست تبدیل به یکی از قطب‌های فرش‌بافی شود و حجم عظیمی از بیکاران درگزی را مشغول به کار کند که متاسفانه اشتغالزایی و تولید در این عرصه به خصوص در چند سال اخیر، پویا دیده نمی‌شود.

انتهای پیام/