به گزارش صبح توس؛ محمود کاظمی، مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر خراسان رضوی در دیدار با فرماندار شهرستان باخرز که صبح امروز در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با اشاره به خدماتی که توسط این صندوق به کشاورزان و روستائیان ارائه می‌شود،، گفت: ارائه خدمات بیمه اجتماعی به کاهش فقر، بهبود زیرساخت‌های اقتصادی، توسعه اقتصادی در بخش کشاورزی و کاهش فاصله طبقاتی بین جمعیت روستایی و شهری کمک می‌کند.

 

وی جلوگیری از مهاجرت روستائیان، تأمین امنیت اجتماعی و کاهش اختلاف طبقاتی را سه هدف مهم در صندوق بیمه تأمین اجتماعی عنوان کرد و افزود: در حال حاضر، پرداخت سهم بیمه‌شده توسط دولت، دو برابر شده و امکان نقل‌ و انتقال سوابق بیمه‌شده و دریافت مستمری پیری بعد از 15 سال پرداخت حق بیمه برای اعضای صندوق فراهم‌شده است.

 

کاظمی به عضویت 210 هزار خانوار استان در این صندوق اشاره کرد و ادامه داد: در حال حاضر حدود 480 هزار نفر در سطح استان خراسان رضوی از خدمات صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر بهره‌مند می‌شوند و امیدواریم با برنامه‌هایی که در حال انجام است، بتوانیم جامعه بزرگی از این قشر جامعه را تحت پوشش خدمات خود قرار دهیم.

 

محمد اسدی، مسئول صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر شهرستان باخرز نیز در این دیدار، به ارائه گزارشی از عملکرد این صندوق در شهرستان باخرز پرداخت و افزود: در حال حاضر تعداد 1670 خانواده در شهرستان باخرز تحت حمایت صندوق بیمه اجتماعی قرار دارند که 15 خانواده در حال دریافت مستمری فوتی و ازکارافتادگی هستند.

 

برگزاری کلاس‌های آموزشی، درخواست همکاری از دستگاه‌های دولتی و فرهنگ‌سازی، از دیگر مواردی بود که اسدی در این دیدار به آن‌ها اشاره کرد.

 

انتهای پیام/