به گزارش صبح توس؛ شب گذشته مراسم چهلم دو شهید گمنام شهر انابد همزمان با نماز مغرب و عشاء همزمان در مسجد حضرت رسول و تکیۀ ابوالفضلی شهر با حضور امام جمعه موقت و فرمانده سپاه بردسکن و معاون فرماندار همراه با استقبال بسیار خوب سایر مسئولین و مردم شهیدپرور برگزار شد.

 

در این مراسم حجت‌الاسلام علیرضا زارعی، امام جمعه موقت شهرستان بردسکن با اشاره به خصایص و ویژگی‌های شهدای اسلام گفت: این ما هستیم که به شهدا نیاز داریم و باید دست استعانت به طرف آنها دراز کنیم.

 

امام جمعه موقت بردسکن بیان داشت: شهدا از ما انتظار دارند که وظیفه خودمان را بشناسیم، یکی از این وظایف بحث انتخابات است که باید به موقع عمل کنیم و طبق فرمایشات مقام معظم رهبری باید فردی را انتخاب کنیم که اصلح باشد و بتواند در همه جوانب کشور‌داری کند.

 

وی با اشاره به این موضوع که امروز هجمه دشمن این است که مردم کسانی را انتخاب کنند که برای دشمن سود سیاسی دارد، تصریح کرد: بنابراین باید با هوشیاری و بصیرت بیشتری در صحنه حاضر شویم.

 

حجت‌الاسلام زارعی  با اشاره به ویژگی‌های فرد اصلح از دیدگاه امام خمینی  (ره) و امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) بیان داشت: اولین خصلت فرد اصلح تدین و تعبد است به طوری که در قول، فعل، عمل و گفتارش نمود داشته باشد.

 

وی ضمن گرامیداشت یاد شهدا بویژه دو شهید گمنام شهر انابد افزود: علم و تخصص از دیگر ویژگی‌های فرد اصلح است و در مجموع  فرد اصلح کسی است که به فکر احقاق حق ملت باشد نه این‌که به دنبال حقوق جناح خودش؛ باید ملت از برنامه‌هایش بهره‌مند شوند و مردم نتیجۀ رأی خود را که بخاطر حفظ انقلاب اسلامی و رفع مشکلات جامعه پای صندوق‌های رأی آمدند، ببینند.

 

در ادامۀ مراسم علی محبی، فرمانده سپاه پاسداران بردسکن در خواست کرد که در تکریم و بزرگداشت شهدای گمنام، آرامگاهی در خور و شایسته شهیدان ساخته شود.

 

گفتنی است عصر روز گذشته قبل از آغاز مراسم، مزار شهدای گمنام در چهلمین روز تشییع و تدفین پیکر پاکشان با حضور مسئولین و بسیجیان حوزۀ مقاومت بسیج امام رضا(ع) و حوزۀ حضرت فاطمه (ص) غبارروبی شد.

انتهای پیام/