به گزارش صبح توس؛ فرید صحی زاده، رئیس اداره بهداشت و درمان طرقبه شاندیز در گفت‌وگو با طـرقبه‌نیوز، اظهار کرد: پروژه ساخت مرکز خدمات جامع سلامت ویلاشهر از اسفندماه سال گذشته در این شهرستان شروع شده است.

 

وی افزود: با مساعدت مسئولان زمین 452 متری برای ساخت این مرکز ارائه شده که در دو طبقه شامل آزمایشگاه، واحد سلامت خانواده، بهداشت محیط، سلامت روان و تغذیه با استقرار پزشک این مرکز به منظور پوشش کل جمعیت منطقه ویلاشهر تا اواخر تیرماه به بهره برداری می رسد.

 

رئیس اداره بهداشت و درمان طرقبه شاندیز هزینه احداث این مرکز را بدون تجهیزات حدود 700 میلیون تومان برآورد کرد و گفت: محل مرکز بهداشتی درمانی این منطقه استیجاری بوده و به منظور بهبود استاندارد در قالب تحول نظام سلامت پروژه ساخت مرکز خدمات جامع سلامت آغاز شده است.

 

وی ضمن اشاره به فعالیت شش مرکز بهداشتی- درمانی در شهرستان تصریح کرد: 21 خانه بهداشت در روستاهای شهرستان به روزرسانی و بازسازی شده و در ادامه چهار مورد خانه بهداشت شماره دو وجود دارد که در روستاهای جاغرق و ابرده در مرحله انتخاب پیمانکار برای تکمیل طرح می‌باشد.

 

وی با بیان این‌که بودجه مورد نیاز به صورت کامل تخصیص یافته، بیان داشت: کلیه روستاهای شهرستان دارای خانه بهداشت یا مرکز بهداشتی درمانی تحت پوشش شبکه بهداشتی و درمانی هستند.

انتهای پیام/