به گزارش صبح توس؛ حسین سلیمانیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار صبح بردسکن، ضمن عرض تسلیت اظهار داشت: مادر شهیدان روح‌الله و رسول سلیمی از روستای فیروزآباد توابع شهرآباد بردسکن بعد از سالها صبوری به علت کهولت سن دار فانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.

 

رئیس بنیاد شهید بردسکن گفت: مراسم تشییع حلیمه فیروزآبادیان، مادر شهیدان سلیمی روز گذشته با حضور مسئولین بردسکن و مردم شهیدپرور روستای فیروزآباد برگزار شد و پیکر مطهرش در کنار مرقد فرزندان شهیدش در گلزار شهدای روستا به خاک سپرده شد.

 

وی ضمن گرامیداشت یاد شهدای اسلام بیان داشت: شهیدان روح‌الله و رسول سلیمی به ترتیب در تاریخ‌های 62/10/4 و 63/7/28 به دفاع از کیان انقلاب اسلامی در عملیات عاشورا و به ترتیب در مناطق مهران و میمک به فیض عظیم شهادت نائل آمدند و اکنون مزار این دو شهید در زادگاهشان زیارتگاه عاشقان است.

 

حلیمه فیروزآبادیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار کنگرۀ سرداران شهید در مورد شهادت عزیزانش گفته بود: خدا را شکر می‌کنم که بچه‌هایمان به راه خدا، راه دین و قرآن و برای حفظ  میهن و وطن و ناموس رفتند؛ افتخارمان است که شهید شدند؛ خدا صبرمان داد، تحمل کردیم.

 

وی بیان داشته بود: بچه‌های من امام خمینی (ره) و انقلاب را خیلی دوست داشتند؛ برای حسین زهرا (ع)، برای اهل بیت(ع)، برای صحبت آقا ( امام خمینی ) بود که به جبهه رفتند.

 

مادر شهیدان در مورد عزیزانش ابراز کرده بود: روح‌الله و رسول خیلی شجاع بودند و صداقتشان خیلی خوب بود و به پاکیزگی و نماز اول وقت اهمیت می‌دادند؛ توسل به اهل بیت(ع) می‌کردند و خیلی خدا را دوست داشتند و اگر غیر از این بود شهید نمی‌شدند.

 

وی در پاسخ خبرنگار، تنها انتظارش از جوانان را «سلامتی» عنوان کرده و افزوده بود: سلامتی همۀ سربازان امام زمان (عج) و همۀ مسلمانان را از خداوند می‌خواهم که به امید خدا دشمنان اسلام را نابود کنند.

انتهای پیام/