به گزارش صبح توس؛ به نقل از درگزخبر، همه ساله با آغاز فصل بهار، جاذبه‌های گردشگری شهرستان درگز، بیش از هر زمان دیگر خود را نشان می‌دهد.

 

شهرستان درگز به خاطر مسیر بن‌بستی خود، دوری از شهرستان‌های مجاور و همچنین جاده نامناسب، دچار آسیب‌های جدی در عرصه صنعت و تولید است؛ اما در کنار این آسیب‌ها از پتاسیل عالی گردشگری به خصوص در حوزه طبیعت گردی برخوردار است و مناطق بکر و محافظت شده نظیر پارک ملی تندوره، چشمه‌های آب گرم، کوه‌های سر به فلک کشیده خواستگاه مناسبی برای را گردشگران درون مرزی و برون مرزی ایجاد کرده است.

 

اما به دلیل عدم اطلاع‌رسانی و معرفی حداقلی لازم، گردشگران از وجود این سرزمین زیبا بی‌اطلاع هستند و متاسفانه مسئولان شهرستان درگز نیز نسبت به گردشگری در این شهرستان مرزی 80 هزار نفری، بی‌تفاوتی  نشان می‌دهند.

 

به عنوان مثال درگز دارای دو چشمه آب‌گرم است که خاصیت پزشکی بسیاری دارد؛ که همین نعمت الهی باید مورد توجه قرار گیرد و علاوه بر فراهم کردن امکان شنا و کاربردهای پزشکی برای مردان و بانوان گردشگر به صورت مجزا؛ امکانات لازم برای پذیرایی و استقبال در کل طول سال در این شهرستان فراهم شود.

 

پتانسیل بعدی سدهای درونگر، زنگلالو و حدود پنج رودخانه دائمی این شهرستان است که ظرفیت خوبی در زمینه پرورش ماهی دارد که می‌تواند موجب فراهم شدن تفریح ماهیگیری برای گردشگران و امکان پرورش ماهی به صورت صنعتی شود؛ که آن هم مورد بی مهری مسئولان قرار گرفته است.

 

چنانچه در شهر درگز که بستری برای هدایت مسافرین وجود دارد؛ مسئولین شهرستان به درستی مناطق گردشگری را معرفی  و شرایط را برای بهره برداری مسافران محیا کنند؛ رونق چشمیگر در این شهرستان را شاهد خواهیم بود و شعار سال که همانا بر تولید و اشتغالزایی تاکید دارد،محقق شود.

 

انتهای پیام/