به گزارش صبح توس؛ به نقل از خبرنگار تابان تربت، سرهنگ ستاد حمیدرضا جعفری ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه تربت حیدریه، اظهار کرد: در زمانی که رژیم طاغوت نیاز مبرم به حمایت‌های ارتش داشت، این سربازان و افسران نظامی بودند که با وجدانی بیدار در پشتیبانی از انقلاب اسلامی حماسه آفریدند که یکی از اصلی‌ترین آن بیعت همافران با امام راحل بود.

 

وی تصریح کرد: استکبار جهانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی تلاش کرد تا با ترفندهای مختلف ارکان اصلی انقلاب به خصوص نیروی زمینی ارتش را با چالش جدی مواجه کنند، بنابراین با تحریک قومیت‌ها و در ادامه تحمیل هشت سال جنگ علیه ایران به دنبال پیدا کردن نقشه‌های شوم خود بود.

 

جعفری، دوران دفاع مقدس را بسیار ارزشمند برای ارتش دانست و افزود: دوران سخت هشت سال جنگ تحمیلی از ارتش نیروئی مقاوم و موثر ساخت، به طوری‌که در 45 عملیات گسترده با تقدیم بیش از 48 هزار شهید، علیه نیروهای متجاوز حضوری منسجم و قدرتمند داشت و امروز این آموزه‌ها در دانشکده‌های افسری برای جوانان آموزش داده می‌شود.

 

فرمانده تیپ 177 ارتش در ادامه سخنان خود بیان کرد: واقعه 11 سپتامبر فضای امنیتی جدیدی را در دنیا شکل داد و جنگ‌های نامتقارن و ناهمگن در ادبیات نظامی دنیا را مطرح کرد، یعنی دو نیروی متفاوت در برابر هم قرار گرفته و پیروزی نیروی ضعیف‌تر محتمل‌تر بود، به همین علت  آموزش‌ها و برنامه‌های تاکتیکی در مواجهه با این نوع جنگ‌ها در دانشکده‌های نظامی بوجود امد و نیروها را با ساز و کار جدید تطبیق داد.

 

وی به بومی سازی سلاح‌های نظامی در داخل کشور اشاره و خاطر نشان کرد: با تعامل انجام گرفته بین مراکز دانشگاهی و علمی کشور در بومی سازی و قطعه سازی ادوات نظامی تحول شگرفی بوجود آمد و امروز کشور را به لحاظ سامانه‌های نظامی از بیگانگان بی‌نیاز کرد.

 

فرمانده تیپ 177 شهید محمد جعفر نصر اصفهانی، تاکید کرد: تمام برنامه‌ها و تاکتیک‌های قوای مسلح در جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر ارتقاء توان بازدارندگی است و قصد تجاوز به هیچ کشور دنیا را ندارد؛ اما پاسخ قاطع و دندان شکنی به متجاوزان احتمالی خواهد داد.

 

وی با بیان این‌که 40 کیلومتری مرز کشور خط قرمز قوای مسلح است، افزود: دشمنان نظام بدانند که نیروی مسلح جمهوری اسلامی ایران متناسب با تهدیدات منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای ظرفیت‌های لازم را در خود ایجاد کرده و چنانچه متجاوزی ضربه اول را بزند، پاسخ رزمندگان اسلام پشیمان کننده خواهد بود.

 

جعفری در بخشی دیگر از سخنان خود از جنگ نرم دشمن به عنوان تهدید جدی برای انقلاب اسلامی یاد کرد و ادامه داد: دشمن در فضای مجازی به فرهنگ انقلاب و اسلام هجمه آورده و این یک نوع تهدید جدی برای نظام بشمار می‌رود که با یک عملیات روانی گسترده طرح ریزی و در حال اجرا است.

 

فرمانده تیپ 177 شهید نصر اصفهانی، تاکید کرد: دشمن در فضای مجازی در یک عملیات روانی با بزرگ نمایی توانمندی خود و تحقیر طرف مقابل قصد بر هم زدن معادلات را دارد و این می‌طلبد همه اقشار  مردم نسبت به این اقدام خصمانه دشمن در جنگ نرم هوشیار باشند.

 

انتهای پیام/