به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدعلی رضایی در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت، اظهار کرد: منابع و امکانات داخل کشور، ظرفیت بالائی برای تحول اقتصادی مهیا کرده که به عقیده بسیاری از کارشناسان و اقتصاددانان هنوز نتوانستیم به نحو مطلوب از این ظرفیت ها بهره مند شویم.

وی اذعان کرد: عدم استفاده از توانمندی های کشور باعث شده تا همیشه دستمان مقابل بیگانگان دراز باشد و حرفی برای گفتن در عرصه اقتصادی نداشته باشیم

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس هشتم تنها راه نجات کشور را به فعلیت رساندن ظرفیت ها و استعدادهای داخلی برشمرد و افزود: تحقق استقلال اقتصادی مستلزم مقاوم سازی و نگاه درون زا به بخش تولید است و این مهم با همت مردم و همه مسئولان در قوای سه گانه محقق می شود.

رضایی، پیشگیری از ورود کالای قاچاق را دومین حلقه مفقوده تحول اقتصادی دانست و گفت: کالای قاچاق در کشور به فراوانی وجود دارد و به همین علت بسیاری از کارخانجات و واحدهای تولیدی یا تعطیل شده اند و یا از تمام ظرفیت های خود استفاده نمی کنند.

وی اظهار داشت: تاکید فراوان رهبر معظم انقلاب اسلامی در این دو سال اخیر به مقوله قاچاق بیانگر آن است که بخش مهی از رکود اقتصادی و بیکاری جوانان متوجه قاچاق کالاست که علاوه بر ورود از مبادی غیر رسمی از مبادی قانونی نیز وارد کشور می شود.

 

جوانانی که در عرصه هسته ای و موشکی خواب را از چشم دشمن گرفتند در اقتصاد هم می توانند موفق باشند

نماینده سابق مجلس، نقش مردم در رونق اقتصادی را حائز اهمیت برشمرد و بیان داشت: باید جهت حرکت مردم را از سمت خرید و مصرف تولیدات خارجی به سمت استفاده از تولیدات داخلی تغییر داد و این مهم نیازمند فرهنگ سازی است، از طرفی تولید کنندگان داخلی نیز باید سطح تولیدات خود را ارتقا دهند تا مردم نسبت به خرید کالای داخلی ترغیب شوند.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تاکید کرد: مردم باید باور کنند جوانانی که در عرصه هسته ای و موشکی خواب را از چشم دشمن گرفته و آنان را پای میز مذاکره کشاند، به یقین می توانند در عرصه اقتصادی کشور را به یک ابر قدرت منطقه ای تبدیل کنند.

وی اظهار کرد: جوانان این ملت در یک مدت زمان مشخص کشور را از فناوری هسته ای و ابزار نظامی و موشکی بی نیاز کردند و این بیانگر آن است که باید به آنان اعتماد کرد و با میدان دادن به افراد مومن و انقلابی و متعهد و متخصص اقتصاد کشور را از وضعیت کنونی نجات داد.

انتهای پیام/